tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2023

Pan Jacek choruje na artrogrypozę. Zbiera na elektryczny wózek

Jacek Jendorszczyk jest tyszaninem. Od urodzenia choruje na artrogrypozę - wrodzoną sztywność stawów. Niedawno dzięki wsparciu mieszkańców, w tym naszych czytelników, mógł zamówić elektryczny wózek inwalidzki Ichair MC3, który pomoże mu sprawniej funkcjonować. Okazało się, że do zakupu musi dopłacić, bo konieczna jest wymiana na pojazd z elektryczną regulacją fotela. Do odbioru wózka brakuje mu ponad 8 tysięcy złotych.

Reklama

Jacek Jendroszczyk
Jacek Jendroszczyk · fot. archiwum prywatne


Dziś pan Jacek jest 50-latkiem i jest po 9 zabiegach operacyjnych. Niestety jeden z pierwszych zabiegów się nie powiódł, wskutek czego jego staw biodrowy zlał się z miednicą.

- Nie potrafię siedzieć jak zdrowy człowiek, zawsze moja pozycja "siedząca" jest pozycją półleżącą. To spowodowało skrzywienie kręgosłupa i ból który stale mi doskwiera - mówi tyszanin, który aktualnie jest leczony w Szpitalu CMR w Bielsku Białej. W końcu na jego drodze pojawił się lekarz, który chce mu ulżyć w bólu.

- Jest to główny powód, który zmusił mnie do zakupu specjalistycznego wózka elektrycznego. Nie jestem w stanie sam się poruszać na wózku z napędem ręcznym - wyjaśnia.

Jacek Jendorszczyk
"Nie potrafię siedzieć jak zdrowy człowiek, zawsze moja pozycja siedząca jest pozycją półleżącą" - mówi pan Jacek · fot. archiwum prywatne


- Ostatnio bardzo mi wszyscy pomogli i uzbierałem brakującą kwotę (jako dowód przedstawiam dowód wpłaty). Wózek, który dotarł w styczniu, nie miał jednak regulacji fotela, bo sprzedawca nie zaznaczył tej opcji. Fotel został już wymieniony na regulowany elektrycznie, lecz otrzymałem informację, że muszę dopłacić 10.300 zł - wyjaśnia pan Jacek.

Pan Jacek choruje na artrogrypozę. Musi dopłacić do wózka
Pan Jacek choruje na artrogrypozę. Musi dopłacić do wózka

Pan Jacek choruje na artrogrypozę. Musi dopłacić do wózka
Pan Jacek choruje na artrogrypozę. Musi dopłacić do wózka


- Mam tylko 1.550 zł, które zostało z nadwyżki wpłat na zbiórce na wózek elektryczny, brakuje mi jeszcze 8.750 zł. Zwracam się po raz kolejny o pomoc, abym mógł w końcu siąść na nowy wózek. Wszystkim z góry dziękuję za pomoc - dodaje.

Pieniądze można wpłacać na konto zrzutki:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.