Wiadomości

  • 10 kwietnia 2023
  • 17 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2258

[FOTO] Sprzątanie lasu: wśród odpadów fotelik i znaki drogowe

Ania i Grzegorz z Projektu Tyskie LoveLasy w sobotę 15 kwietnia zaprosili tyszan i mieszkańców okolicznych miejscowości do urodzinowego, wspólnego sprzątania lasu! Zobaczcie fotorelację z wydarzenia! To, co zebrano z leśnych terenów, przekracza wyobraźnię...

Sprzątanie lasu z okazji 5. urodzin projektu Tyskie LoveLasy - 15.04.2023 · fot. Tyskie LoveLasy


- 10 kwietnia 2018 roku powstał leśny projekt Tyskie LoveLasy. Ależ to szybko zleciało! Postanowiliśmy połączyć nasze 5 urodziny z Dniem Ziemi, który przypada 22 kwietnia i uczcić ten dzień w taki sposób, by pomóc naszym lasom uporać się ze śmieciami, jakie zostawiają w nim inni - mówią Ania i Grzegorz, czyli Tyskie LoveLasy.

- Z całego naszego leśnego serca płynie do Was wielkie dziękuję! Nie da się opisać słowami jak wielką przyjemność i radość sprawiliście nam wczoraj swoją obecnością, byciem z nami i świętowaniem z nami 5 urodzin naszego leśnego projektu Tyskie LoveLasy, Waszymi uśmiechami i rozmowami. Cudownie mieć tyle wspaniałych osób obok siebie i wiedzieć, że tylu ludziom nie jest obojętny świat przyrody i czystości tyskich lasów - dodają.

Do akcji sprzątania włączyli się niezawodni harcerze z 55. Tyskiej Drużyny Harcerskiej "Planeta" i 13 TDH "Strażnicy Ognia" im. hm. Ewy Grodeckiej, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego STO, Przedszkole Niepubliczne "Łączka bączka" a także mieszkańcy (nie tylko) Tychów. W sprzątaniu uczestniczyli również mieszkańcy Kobióra, Lędzin, Orzesza oraz Sosnowca. Było dużo dzieci i młodzieży, a wraz z nimi rodzice, dziadkowie i ciocie.

Kawałek tyskiego lasu został oczyszczony ze śmieci. Wśród nich były puszki i butelki po napojach wyskokowych, ale też znalazły się inne rzeczy, które w lesie na pewno znaleźć się nie powinny - wszelkiego rodzaju opakowania po żywności i słodyczach, butelki plastikowe, pudełka po papierosach, wiadra, zniszczone znaki drogowe, gąbki, pianki, plastikowe rury i węże a nawet fotelik samochodowy dla dziecka.

- Raduje jednak fakt, że było o wiele mniej śmieci, niż w zeszłym roku o tej porze. Daje to wielką nadzieję, że jednak świadomość ludzi o potrzebie czystości lasów i szanowania przyrody wzrasta. Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za ogrom pracy, siły i chęci włożonych w akcję (niektóre śmieci były naprawdę bardzo ciężkie) i za Wasz poświęcony sobotni czas. Ujęło nas bardzo, jak wiele osób móc robić coś innego w sobotnie południe, wybrało jednak las i bycie z nami. Mamy nadzieję, że podczas sprzątania udało się Wam również głęboko odetchnąć w leśnym powietrzu i doładować baterie - relacjonują Tyskie LoveLasy.

Tyski LoveLasy serdecznie dziękują Nadleśnictwu Kobiór za pomoc i współpracę, za dostarczone worki na śmieci i zajęcie się wywozem odpadów.

Loading...

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.