Wiadomości

  • 9 kwietnia 2023
  • 11 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 5475

[Historyczne zdjęcie] Odświętni tyszanie, lata 60.

Skoro niedziela, to czas na historyczne zdjęcie! Fotografia z archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach przedstawia mieszkańców wychodzących po mszy z kościoła św. Jana Chrzciciela na Żwakowie.

Po mszy, 1965 rok , historyczne zdjęcie
Po mszy, 1965 rok · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


W kadrze uchwycono tłum wychodzących z kościoła ludzi. Wśród nich kobiety, mężczyźni i dzieci w różnym wieku. Wszyscy ubrani bardzo elegancko. Mężczyźni w garnitury z krawatami i płaszcze; kobiety w odświętne garsonki, sukienki i okrycia głowy. Dzieci również są ubrane w świąteczne stroje - w tłumie można dostrzec dziewczynkę z pokaźną kokardą na głowie. Niektórzy uchwyceni w ruchu, idąc przodem lub bokiem do fotografującego. Inni pogrążeni w rozmowie, w parach lub kilkuosobowych grupkach. W tle widać budynek kościoła.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj