tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2023
  • 15 kwietnia 2023

[FOTO] W Gemini Park Tychy można oglądać fotografie naszego miasta

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Od piątku, 14 kwietnia tyskie „Okno na kulturę” w Galerii Gemini Park Tychy wypełniają fotografie naszego miasta. Wystawa jest kontynuacją i swoistym przedłużeniem działalności miejskiej facebookowej grupy „Tychy w fotografii”, która zrzesza miłośników fotografii i tyskich kadrów.

Reklama

Wernisaż wystawy "Tychy w fotografii'' - 14.04.2023 · fot. Tomasz Pestka


Grupa "Tychy w fotografii", którą można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/tychywfotografii/ została założona przez Urząd Miasta Tychy w lipcu 2022 roku z myślą o miłośnikach zdjęć - zarówno tych łapiących chwile na swoich smartfonach, w obiektywach aparatów jak i dla tych, którzy po prostu lubią oglądać kadry ze swojego miasta. Fotografia stała się egalitarna. Niemal każdy może dziś przy użyciu smartfona uwieczniać chwile. Do miłośników tyskich kadrów dołączyło już ponad 2500 osób, a liczba zdjęć publikowanych w serwisie systematycznie rośnie.

- Cieszą wszystkie kadry i fakt, że wśród tyszan jest tak wielu czujnych obserwatorów naszego miasta. Mieszkańcy udowadniają, że nie ma złej pory roku czy dnia na robienie zdjęć i robią to bardzo dobrze - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych i dodaje: - Zachęcamy do dalszego eksplorowania miasta. Wierzę, przed nami jeszcze wiele nieoczywistych kadrów.

Jednym z celów utworzenia grupy była między innymi integracja osób o podobnych zainteresowaniach i to się udało. W interakcjach do zamieszczonych postów widać ogromne wsparcie, wzajemną motywację czy wymianę doświadczeń. Powstało przyjazne miejsce w sieci, które integruje obecnych i byłych mieszkańców Tychów.

Fotografie miasta w Gemini Park Tychy
Fotografie miasta w Gemini Park Tychy · fot. UM Tychy


Kadry łapane przez członków grupy zazwyczaj powstają w czasie wolnym - czasem przed pracą lub w drodze powrotnej. Często są to bardzo wczesne godziny poranne - tuż przed wschodem słońca lub godziny nocne. Często w trudnych warunkach atmosferycznych. Tak się dzieje, gdy pasja przejmuje i podporządkowuje sobie jakąś część naszego życia.

Wśród najchętniej prezentowanych przez tyszan miejskich przestrzeni dominują te, związane z krajobrazem i otaczającą nas przyrodą. Paprocany, Park Północny, flora i fauna, zachody i wschody słońca w mieście - być może instynktownie w czasie wolnym szukamy wyciszenia i piękna w tym co nas otacza. Dużą popularnością cieszą się kadry dronowe - z góry wszystko wygląda lepiej, a perspektywa z lotu ptaka nieustannie zachwyca.

Pod koniec 2022 roku Biuro Prasowe wybrało 12 fotografii - z różnych miesięcy, różnego autorstwa podsumowując działalności grupy i opublikowało je na miejskiej stronie facebookowej. Kolejnym działaniem promującym działalność tyskiej grupy fotograficznej jest kwietniowa wystawa w tyskim „Oknie na kulturę”.

Wernisaż wystawy "Tychy w fotografii'' - 14.04.2023
Wernisaż wystawy "Tychy w fotografii'' - 14.04.2023 · fot. Tomasz Pestka


- Wierzymy, że wybrane przez nas kadry mogą zainspirować innych mieszkańców do dołączenia do grupy i dzielenia się w sieci efektami fotograficznych poszukiwań - mówi Ewa Grudniok, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Tychy.

Wśród planów na przyszłość pojawiają się takie jak wydanie miejskiego kalendarza z kadrami pochodzącymi z grupy, być może również inne publikacje. Jedno jest pewne - potencjał drzemiący w tej społeczności jest ogromny.

Wystawa: „Tychy w fotografii”
  • Miejsce: „Okno na kulturę”, Galeria Gemini Park Tychy,
  • Start: 14 kwietnia, g. 18.00,
  • Organizatorzy: Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach,
  • Wystawa potrwa do 16 maja.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj