tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2023
  • 23 kwietnia 2023

[FOTO] Gala nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury

19 kwietnia w sali koncertowej Mediateki w Tychach odbyła się Tyska Gala Kultury, czyli coroczne wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury. Wyróżnienia zostały przyznane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach. Wydarzenie uświetnił koncert Agnieszki Łapki - wokalistki bluesowo-jazzowej, urodzonej i mieszkającej w Tychach.

Reklama

Tyska Gala Kultury - 19.04.2023 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W tym roku nagrody otrzymali:
Tomasz Wenklar - artysta rzeźbiarz, twórca takich dzieł jak m.in. Pomnik Ryszarda Riedla w Tychach, Rzeźba Hanny i Kazimierza Wejchertów w Tychach, Karolinka (rzeźba fontanny).
Sebastian Riedel - gitarzysta, kompozytor wokalista i producent, w tym roku obchodzący 30-lecie pracy artystycznej.
Tytuł Tyskiego Ambasadora Kultury otrzymało w tym roku AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie.

Serdecznie gratuluję wyróżnionym! Jestem ogromnie dumny, że w Miasto Tychy mamy tak wyjątkowych i utalentowanych artystów. Do nich zalicza się także artystka, która wystąpiła podczas gali w Mediatece - Agnieszka Łapka. Fantastyczny występ.

Andrzej DziubaPrezydent Tychów

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.