tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2017
  • 15 maja 2017

Wodny Park Tychy z atrakcjami dla najmłodszych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Bajkowa łódź podwodna, ruchome zabawki i interaktywne Edukatorium przeniosą dzieci w świat wodnych przygód. W Wodnym Parku Tychy trwają prace wykończeniowe strefy dedykowanej najmłodszym gościom obiektu.

Strefa dziecięca w Wodnym Parku Tychy
Strefa dziecięca w Wodnym Parku Tychy · fot. Wodny Park Tychy


Zgodnie z wynikami badań ankietowych przeprowadzonych przez inwestora obiektu, spółkę RCGW S.A., prawie co trzeci odwiedzający obiekt typu aquapark, chce ten czas spędzić wraz z rodziną. Dlatego w Wodnym Parku Tychy znajdzie się wiele wyjątkowych atrakcji dla dzieci.

- Chcemy, żeby Wodny Park Tychy stał się motywacją do wspólnego spędzania czasu. Nie zabraknie w nim rozrywek dla całych rodzin, ale będzie również mnóstwo atrakcji dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestor obiektu.

budowa Wodnego Parku Tychy
Wodny Park Tychy - 10.05.2017 · fot. Wodny Park Tychy


W wydzielonej przestrzeni części rekreacyjnej znajdzie się kompleks niecek dziecięcych ze zjeżdżalnią i licznymi atrakcjami, m.in. sprawnościowymi i kreatywnymi. Maluch będzie mógł stawiać swoje pierwsze kroki w wodzie i bezpiecznie bawić się w towarzystwie innych dzieci. Największą atrakcją tej strefy będzie bajkowy batyskaf, czyli mały statek podwodny, który w naturalnych warunkach może schodzić na dużo większe głębokości niż łodzie podwodne. W obiekcie przewidziano również zewnętrzną strefę basenów dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży dostępna będzie strefa edukacyjna, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania występujące również w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Znajdą się tu urządzenia interpretujące mowę i ruch, ukryte ścieżki zwiedzania, niekonwencjonalne zagadki. Strefa edukacyjna zostanie zlokalizowana na pierwszym piętrze powstającego obiektu. Jej motywem przewodnim będzie woda i wszystko, co z nią związane.

budowa Wodnego Parku Tychy
Budowa Wodnego Parku Tychy - 10.05.2017 · fot. Wodny Park Tychy


Obecnie trwają kompleksowe prace w części brodzików dla dzieci. Gotowe są już ściany ze stali, a posadzka jest przygotowywana pod układanie blachy dennej. Wylano również murki oddzielające strefę od reszty basenów oraz fragmenty ścian, które zostaną wykończone imitacją rafy koralowej. Rozpoczęto także budowę brodzika zewnętrznego. Otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał tego roku.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj