Wiadomości

  • 8 kwietnia 2023
  • 9 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1489

XV Miejski Konkurs Plastyczny Mama, Matusia, Mateńka

Za nami:

Nie ma nic piękniejszego niż laurki z okazji Dnia Matki oraz wykonane przez dzieci obrazki przedstawiające właśnie mamy! Rusza jubileuszowa edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci Mama, Matusia, Mateńka organizowanego przez Klub Wilkowyje MCK.

dzieci
XV Miejski Konkurs Plastyczny Mama, Matusia, Mateńka · fot. pixabay


Tegorocznym tematem przewodnim jest Szczęśliwa Mama, a wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży z tyskich placówek, ale także osób indywidualnych. Termin przesyłania zgłoszeń mija 12 maja.

To już piętnasta odsłona konkursu towarzyszącego najważniejszemu dniu w roku wszystkich mam. Kolejny raz Klub Wilkowyje MCK daje możliwość wszystkim tyskim dzieciom i młodzieży (w wieku od 3 do 15 lat), by uhonorować kochane mamy i zaprezentować swoje talenty plastyczne. W rekordowym roku na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z niemal 30 placówek, nie licząc zgłoszeń indywidualnych.

- Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie przepięknych prac i zaskakujących interpretacji tematu, który w tym roku brzmi „SZCZĘŚLIWA MAMA” - mówi Maria Blachnicka-Bielecka, koordynatorka konkursu z Klubu Wilkowyje MCK.

Głównym celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni dziecięcej, uwrażliwienie i docenienie obowiązków, rodzicielskich uczuć oraz pielęgnowanie szacunku dla Matki - najważniejszej kobiety w życiu każdego człowieka.

Prace można wykonywać dowolną techniką malarską (malarstwo, rysunek, grafika, collage oraz technika własna z wyjątkiem użycia materiałów sypkich, kruchych - np. ryż, liście, itd. oraz dodatkowych materiałów dekoracyjnych - np. plasteliny, brokatu, naklejek itd.) na papierze w formacie A3 (szczegóły w Regulaminie) i dostarczać je indywidualnie lub zbiorowo w nieprzekraczalnym terminie do 12 maja 2023 roku - osobiście lub drogą pocztową (liczy się data doręczenia) do Klubu Wilkowyje MCK ul. Szkolna 94, 43-100 Tychy w godzinach 10.00-16.00. Organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny przed dostarczeniem prac (numer tel.: 32 227 26 22, 691 770 344), zachęcają także do kontaktu w razie pytań.

Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełnioną Zgodę Uczestnika Konkursu, którą wraz z pełnym Regulaminem można znaleźć na stronie: https://kultura.tychy.pl/2023/03/17/xv-miejski-konkurs-plastyczny-mama-matusia-matenka/

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz wystawa prac odbędzie się 29 maja o godz. 17.00 w Klubie Wilkowyje MCK, ul Szkolna 94 w Tychach. Wystawa prac będzie miała miejsce również w mediach własnych Organizatora (Facebook, Instagram, kultura.tychy.pl). 

Najnowsze informacje nt. wydarzenia można znaleźć na:
https://kultura.tychy.pl/
http://www.facebook.com/klubwilkowyjemck
http://www.instagram.com/mcktychy.

XV Miejski Konkurs Plastyczny Mama, Matusia, Mateńka

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj