Wiadomości

  • 1 kwietnia 2023
  • 9 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2752

Bluesowy zespół tyszanki z szansą na Fryderyka. Koncert w Tychach

„Tu i teraz” - najnowsza płyta Śląskiej Grupy Bluesowej została nominowana do tegorocznych Fryderyków w kategorii „album roku - blues”. Na kilka dni przed ogłoszeniem wyników utwory właśnie m.in. tego zespołu wybrzmią podczas koncertu Agnieszki Łapki w Mediatece podczas Tyskiej Gali Kultury - wydarzenia, które co roku oddaje ukłon działaczom kultury miasta Tychy, wyróżniając ich w sposób szczególny.

Agnieszka Łapka - Tyska Gala Kultury - Oscillate feat. Antoni Gralak
Agnieszka Łapka ze Śląską Grupą Bluesową · fot. J. Raciborski / materiały prasowe


Śląskiej Grupy Bluesowej prawdziwym melomanom ze Śląska przedstawiać nie trzeba. Ta kwintesencja wszystkiego co najlepsze w bluesie południa Polski kołysze muzyką serca tysiące fanów już od 20 lat z ukoronowaniem w postaci szczególnego uznania środowiska muzycznego.

Śląska grupa bluesowa


To będzie prawdziwie bluesowa uczta muzyczna! Wyjątkowa Agnieszka Łapka w projekcie „Muzyczna podróż” zabierze tyską publiczność wraz z Leszkiem Winderem, Mirkiem Rzepą, Krzysztofem Głuchem i innymi znakomitymi muzykami 19 kwietnia w Mediatece. Koncert Śląskiej Grupy Bluesowej, Oscillate i Zwierzopióra - projektów charyzmatycznej wokalistki, uświetni coroczną Tyską Galę Kultury. Bilety w cenie 40 zł można znaleźć w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Agnieszka Łapka - Tyska Gala Kultury - Oscillate feat. Antoni Gralak
Agnieszka Łapka · fot. J. Raciborski / materiały prasowe


Tyszanka Agnieszka Łapka, wokalistka, plastyk, autorka muzyki i tekstów zabierze zebranych do swojego muzycznego świata, w którym rytm wybija właśnie muzyka serca - blues. Wzrastając muzycznie u boku najlepszych - od 2007 roku śpiewając u boku Janka „Kyksa” Skrzeka w Śląskiej Grupie Bluesowej, dziś Agnieszka Łapka jest jej wokalistką, równolegle koncertując z grupą Oscillate i realizując własne projekty muzyczne. Te trzy światy spotkają się w koncercie „Muzyczna podróż” - w trzech częściach, tak spójnych, a jednocześnie tak indywidualnych. Na scenie spotkamy prawdziwą śmietankę śląskiego bluesa, wliczając Leszka Windera, Krzysztofa Głucha, Mirka Rzepę, Maxa Ziobrę, Michała Kielaka czy legendę jazzowej trąbki Antoniego Gralaka oraz innych fantastycznych multiinstrumentalistów, topowe nazwiska plebiscytów gitarowych i muzyczne gwiazdy polskiego bluesa i jazzu.

Agnieszka Łapka - Tyska Gala Kultury - Oscillate feat. Antoni Gralak
Agnieszka Łapka - Tyska Gala Kultury - Oscillate feat. Antoni Gralak · fot. J. Raciborski / materiały prasowe


Na „Muzyczną podróż” Agnieszki Łapki złożą się trzy spójne części - w programie znajdą się utwory z ostatniej autorskiej płyty A. Łapki „Zwierzopiór”, która oscyluje w okolicach jazzu, bluesa i szeroko pojętej alternatywy, z prawdziwą ucztą spod znaku Oscillate i obchodzącej jubileusz 20-lecia działalności Śląskiej Grupy Bluesowej. Kilkunastu muzyków na scenie i ta niepowtarzalna chemia bluesa i scenicznej swobody artystów sprawią, że tego wieczoru nie można przegapić.

Muzyczna uczta z bluesem w tle czeka 19 kwietnia o godzinie 18.00 w tyskiej Mediatece. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w Miejskim Centrum Kultury w Tychach (jedyny dystrybutor).

Najnowsze informacje nt. wydarzenia można znaleźć na:
https://kultura.tychy.pl/
http://www.facebook.com/mcktychy
http://www.instagram.com/mcktychy


Agnieszka łapka

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj