tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2023
  • 1 kwietnia 2023

Radni przyjęli oświadczenie ws. obrony dobrego imienia św. JP II

Podczas czwartkowej (30 marca) sesji na wniosek Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Rada Miasta Tychy przyjęła oświadczenie w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. W ten sposób radni, jako samorząd, wyrazili sprzeciw wobec medialnej nagonki na papieża Polaka.

Reklama

Treść oświadczenia:Wyraża się zdecydowany sprzeciw wobec medialnych prób niszczenia autorytetu św. Jana Pawła II. Próby skompromitowania człowieka, który zajmuje szczególne miejsce w historii świata i Polski uważamy za atak na podstawowe wartości naszej cywilizacji. Święty Jan Paweł Ił zapisał się jako jeden z najważniejszych obrońców praw człowieka, ludzi ubogich i naszej Ojczyzny. Był osobą, której wybitna myśl wyprzedzała epokę, osobą przewidującą zagrożenia i podsuwającą recepty dla zabezpieczenia ludzkiej godności. Jest to także niekwestionowany symbol odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięstwa nad sowieckim imperium zła.

Próba skompromitowania św. Jana Pawła Ił oparta na niepotwierdzonych i nierzetelnych materiałach aparatu przemocy, jest czynem bez precedensu, któremu jako radni miasta Tychy zdecydowanie się sprzeciwiamy.


Radni przyjęli oświadczenie ws. obrony dobrego imienia św. JP II

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.