tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2023

Tychy testują Avengera. Przejażdżka z Małyszem po Paprocanach!

Prima aprilis:

Tyska Fabryka Stellantis wypożyczy miastu egzemplarz elektrycznego Jeepa Avengera do przetestowania! W weekendy ekologiczny samochód typu SUV będzie stacjonował na Paprocanach. Tam zostanie wytyczona specjalna leśna trasa, po której tyszanie będą mogli przejechać się z... Adamem Małyszem!

Reklama

jeep_paprocany
Jeep Avenger będzie stacjonował na Paprocanach. Przejedziemy się z Adamem Małyszem!


Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do zakupu produkowanego w naszym mieście modelu, a także do przesiadki na elektryki.

Adam Małysz - ambasador projektu "Tychy testują Avengera" zabierze nas na jazdę próbną, podczas której opowie o możliwościach technicznych auta i pokaże, jak efektywnie poruszać się nim po trudnym terenie! Akcja potrwa od czerwca do października, a w pełni elektryczny samochód w kolorze żółtym zostanie oznaczony specjalnym napisem "Tychy testują Avengera".

Adam Małysz w rajdowym uniformie
Adam Małysz w rajdowym uniformie · fot. wikipedia


Przypomnijmy, że w 2011 roku po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego Adam Małysz postanowił zawojować inną dyscyplinę sportu - został kierowcą rajdowym. Niedługo później wystartował w Rajdzie Dakar 2012. Jego pasją od zawsze są samochody terenowe. W 2012 zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech, a w 2013 odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w rajdach terenowych. W latach 2012-2016 pięciokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar. Teraz będzie miał okazję podzielić się swoim doświadczeniem na specjalnie przygotowanej trasie na Paprocanach!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.