tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2023
  • 10 kwietnia 2023

Stary parking zamieni się w strefę rekreacji z placem zabaw i zielenią

W piątek, 24 marca podpisano umowę na budowę nowego miejsca rekreacyjnego na terenie parkingu przy ul. Dąbrowskiego. Teren starego parkingu zmieni się w nową przestrzeń z placem zabaw, zielenią i małą architekturą.

Reklama

Powstanie nowa strefa rekreacji przy ul. Dąbrowskiego
Powstanie nowa strefa rekreacji · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci, zielnika miejskiego z donicami do uprawy ziół oraz montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, leżaki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. Wszystko to otoczone będzie trawnikami, rabatami z nasadzeniami, trawami ozdobnymi i łąką kwietną. Zasadzone zostaną również drzewa.

W ramach podpisanej umowy wykonawca ma opracować dokumentację projektową oraz wykonać roboty budowlane.

Koszt inwestycji to 1 143 484 zł.

Od momentu podpisania umowy, wykonawca ma dziewięć miesięcy na realizację zadania.

Urząd Miasta w Tychach od dawna planował uporządkowanie tego terenu. Prośby o zajęcie się tym tematem do urzędu miasta kierowali także mieszkańcy. - Obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w przestrzeni wokół nas i nie chcemy stać obojętnie wobec spraw, które mają bezpośredni wpływ na jakość funkcjonowania w naszym mieście, a zwłaszcza zamieszkania i życia nas samych oraz naszych dzieci. Cieszyliśmy się, kiedy parking strzeżony przy ul. Henryka Dąbrowskiego został rozebrany. To bardzo ważne, by teren ten został zrewitalizowany i uzupełnił tereny zielone w naszym mieście - pisali do magistratu przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej z ulicy Darwina.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.