Wiadomości

  • 25 marca 2023
  • 27 marca 2023
  • wyświetleń: 1203

Spotkanie z Podróżnikiem: droga na Borneo

Za nami:

W poniedziałek 27 marca o 19.00 Klub Wilkowyje MCK zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Mojżyszkiem, który opowie o podroży na wyspę Borneo.

Piotr Mojżyszek
Piotr Mojżyszek · fot. https://opowiadamyoswiecie.pl/


Borneo to ogromny obszar pierwotnej dżungli, gdzie żyje jeszcze wiele nieodkrytych gatunków zwierząt. Zajrzymy do największej wodnej wioski świata i usłyszymy opowieść o trzech nacjach - Malajach, Hindusach i Chińczykach, którzy żyją tu razem. Tu autorzy bloga „Opowiadamy o świecie” - Ania i Piotr Mojżyszkowie spotkali jednych z ostatnich nomadów na świecie i mieszkali w tradycyjnych domach Kelabitów. Opowiedzą też o kuchni, używanych w niej piekielnie ostrych potrawach, tradycyjnym malajskim śniadaniu, aromatycznej wanilii i kakao. Będzie o buzującej przyrodzie, ludziach, kolorach i smakach.

Z etnologiczną wnikliwością starają się opisywać kultury z którymi mieli styczność. Od kilkunastu lat realizują wspólnie projekty, które są pretekstem do opowiadania o świecie. Piszą, prowadzą warsztaty etnologiczne i realizują filmy dokumentalne.

Więcej można wyczytać na stronie, którą wspólnie prowadzą:
https://opowiadamyoswiecie.pl/

  • Gdzie? Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94
  • Wstęp wolny, rezerwacja miejsc: tel.: 32 227 26 22 / 691 770 344, klub@mck.tychy.pl


Piotr Mojżyszek

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj