tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2023
  • 23 marca 2023

72 wykroczenia kierowców, 27 interwencji wobec pieszych

Policjanci z drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” czyli NURD. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań stróże prawa odnotowali łącznie 99 wykroczeń, które popełnili zarówno kierujący pojazdami silnikowymi, jak i piesi i rowerzyści.

Reklama

Podczas akcji policjanci ujawnili 72 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Dotyczyły one w przeważającej mierze wyprzedzania na przejściu lub w rejonie przejścia dla pieszych oraz przekroczenia prędkości w miejscach, gdzie znajdują się oznakowane przejścia przez jezdnię. Stróże prawa bacznie przyglądali się również pieszym, którzy niejednokrotnie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego mundurowi reagowali aż 27 razy.

- Apelujemy do kierowców, aby, że w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych zachowali szczególną ostrożność i zwracali uwagę na prędkość z jaką się poruszają, a w szczególności w pobliżu przejść przez jezdnię. Warto też przypomnieć, że nowy taryfikator mandatów przewiduje wysokie kary, rzędu 1500 zł, za nieodpowiednie zachowanie względem pieszych. Piesi również zanim wkroczą na przejście dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność, rozejrzeć się i upewnić czy przejście na drugą stronę drogi jest bezpieczne - zwracają uwagę policjanci.

Pamiętajmy! Tylko wzajemny szacunek na drodze, ostrożność i zasada ograniczonego zaufania może ustrzec nas przez niebezpieczeństwem.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.