tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2023

Fatalny stan nawierzchni ronda. Na razie nie ma środków na naprawę

W związku z fatalnym stanem nawierzchni ronda Lwowskiego, która zagraża bezpiecznemu przejazdowi i ruchowi pojazdów, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dziuby z prośbą o remont i wymianę asfaltu, tak jak to miało miejsce dla ronda Cassino.

Reklama

Rondo Lwowskie w Tychach
Fatalny stan nawierzchni ronda Lwowskiego. Radni apelują o naprawę · fot. Google Maps


- Praktycznie wszystkie dojazdy do ronda są w nowej nawierzchni, jednak samo rondo nie doczekało się odświeżenia. Stąd jak na wstępie, mając na uwadze bezpieczeństwo poruszających się, prosimy o realizację tej inwestycji - za Klub Radnych przekazał Sławomir Wróbel.

W odpowiedzi Miejski Zarząd Ulic Mostów w Tychach informuje, że środki przeznaczone na remonty nawierzchni bitumicznych w 2023 roku w wyniku przeprowadzonego przetargu zostały już rozdysponowane na naprawy głównych ciągów komunikacyjnych będących w najgorszym stanie technicznym.

Artur Kruczek dodał, że jeżeli w ciągu roku pojawią się dodatkowe środki na ten cel to zgodnie z informacją przekazaną wcześniej Pani Przewodniczącej Barbarze Koniecznej przeprowadzony zostanie remont wskazanego ronda.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.