tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2023
  • 28 marca 2023

MZUiM ma koncepcję połączenia ul. Strzeleckiej z ul. Bieruńską

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył interpelację do prezydenta Tychów ws. poprawy komfortu życia mieszkańców dzielnicy Cielmice. Właśnie poznaliśmy odpowiedź Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w tej sprawie.

Reklama

Chcą wykonania łącznika drogowego dla poprawy komfortu życia mieszkańców Cielmic · fot. Klub Radnych PiS


Radni wnioskują o wybudowanie łącznika drogowego pomiędzy nowo powstałym osiedlem przy ul. Jankowickiej a ulicą Strzelecką wraz z możliwym wykonaniem podczas tej inwestycji ronda dla ulic Strzelecka/Szojdy.

- Znacząca rozbudowa tej części dzielnicy w zakresie zabudowy jednorodzinnej oraz powstanie nowego osiedla, spowodowało znaczny wzrost ruchu samochodowego w tym obszarze. Łącznik znacząco poprawi komfort życia mieszkańców, ułatwi szybszy dojazd do centrum miasta oraz w stronę terenów przemysłowych - uzasadniają radni.

W odpowiedzi Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował, że budowa połączenia ul. Jankowickiej z ul. Strzelecką wymaga wykonania projektu technicznego w zakresie nie tylko wykonania nawierzchni drogowej, ale również pełnej infrastruktury podziemnej m.in. odwodnienia, kanalizacji czy też oświetlenia drogi wraz z określeniem ich szacunkowych kosztów.

- Obecnie jesteśmy w posiadaniu koncepcji projektowej zadania pn. "Budowa połączenia ul. Strzeleckiej z ul. Bieruńską w Tychach", gdzie przedmiotowy odcinek drogi jest jednym z jej elementów. Ponieważ część terenu pod przyszły łącznik leży na terenach prywatnych, konieczny jest także wykup gruntów. Obecnie miasto nie posiada środków finansowych na przystąpienie do realizacji takiego zadania - tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor MZUiM w Tychach.

Jak dodaje, w tym roku w budżecie miasta ujęte zostało zadanie w zakresie projektowania rozbudowy ul. Jankowickiej. W chwili obecnej prace projektowe trwają.

- Ponieważ budżet miasta jest ograniczony, w pierwszej kolejności realizujemy inwestycje i remonty stanowiące kontynuacje zadań rozpoczętych wcześniej - zakończył dyrektor MZUiM.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.