tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2023

Wzrost zainteresowania pracą kierowcy przez obcokrajowców

Coraz więcej obcokrajowców składa w Tychach wniosek o wydanie karty upoważniającej do wykonywania pracy w zawodzie kierowcy autobusu czy ciężarówki. Wzrosła również liczba założonych profili kandydatów na kierowcę oraz wydanych lub wymienionych praw jazdy przez osoby z zagranicy.

Reklama

Wydział Komunikacji, Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, MOPS, PUP
fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Karta Kwalifikacji to dokument, który muszą wyrobić osoby z kwalifikacjami do przewozu towarów lub osób, ale nie posiadające polskiego prawa jazdy. - Od początku roku wniosek o wydanie karty złożyło już 88 obcokrajowców. W tym samym czasie założonych zostało również 79 profili Kierowcy Zawodowego - elektronicznego dokumentu identyfikującego przyszłego kierowcę zawodowego oraz 16 profili kandydata na kierowcę - dokumentu dla osób, które chcą uzyskać prawo jazdy. Wydano także obcokrajowcom 35 dokumentów prawa jazdy - wyjaśnia Maria Losko, naczelniczka Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. To znaczący wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z lat ubiegłych.

Wśród osób z zagranicy korzystających z usług Wydziału Komunikacji najwięcej jest obywateli Ukrainy. Są również osoby pochodzące z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Turcji, a także z krajów znacznie bardziej oddalonych od Polski, takich jak Zimbabwe, Bangladesz czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.