tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2023
  • 20 marca 2023

Odkrywanie przeszłości - o poszukiwaniu historii Czułowa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Gościem kolejnej odsłony cyklu „Mozaika górnośląska” w Muzeum Miejskim będzie Gabriel Pierończyk, kurator wystawy „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej”. Gość muzeum opowie o swojej pasji i towarzyszących jej poszukiwaniach wśród ludzi związanych z Czułowem, najdalej wysuniętą na północ dzielnicą Tychów, oraz w miejscach istotnych i ważnych dla historii tego obszaru.

Reklama

Grupa przyjaciół na osadzie fabrycznej w Czułowie, ok. 1941 roku
Grupa przyjaciół na osadzie fabrycznej w Czułowie, ok. 1941 roku · fot. zdjęcie ze zbiorów prywatnych


Jak, poszukując informacji o mieszkańcach i mieszkankach Czułowa, zdobywać zaufanie ludzi? W jaki sposób z nimi rozmawiać? Jak poszukiwać, by znaleźć? Kim były, czym się zajmowały i jakie życie wiodły osoby, które poznajemy na wystawie „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej” i które spoglądają na nas wprost z fotografii? O tym dowiedzą się uczestniczki i uczestnicy spotkania wokół pasji, która jest już stałym elementem codzienności Gabriela Pierończyka.

Częścią spotkania będzie oprowadzanie po wystawie „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej”. Więcej o wystawie piszemy w artykule W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej.

  • Kiedy? 13 kwietnia w godz. 18.00-20.00,
  • Gdzie? Stary Magistrat, pl. Wolności 1,
  • Gość: Gabriel Pierończyk,
  • Prowadzi: Agata Berger-Połomska,
  • Zapisy: 887 450 212 (także SMS-em), g.oleksy@muzeum.tychy.pl,
  • Wstęp wolny!


W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej
Na zdjęciu Herbert i Ewald (w mundurze) Mrukwa, w tle szkoła w Czułowie, 1941 rok · fot. Muzeum Miejskie w Tychach / materiały prasowe

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj