tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2023
  • 19 marca 2023

[FOTO] Wandalizm na Osadzie: elewacje budynków oszpecone wulgarnymi napisami

Niedawno informowaliśmy o rewitalizacji jednej z najstarszych dzielnic Tychów, Osady. Koszt termomodernizacji budynków wyniósł około 11 milionów złotych. Niestety, po zakończeniu prac ktoś postanowił oszpecić zabytkowe elewacje budynków wulgarnymi napisami. To akt wandalizmu, który nie tylko niszczy dziedzictwo kulturowe miasta, ale również budzi niepokój i oburzenie wśród mieszkańców.

Reklama

Wulgarne napisy na budynkach Osady - 02.2023 · fot. MZBM Tychy


Reakcja Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach była szybka i stanowcza. Elewacje zostały wyczyszczone, a sprawcy - dzięki monitoringowi - zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Elewacje budynków Osady zostały wyczyszczone
Elewacje budynków Osady zostały wyczyszczone - 03.2023 · fot. MZBM Tychy


Takie akty wandalizmu nie tylko są niestosowne i nieetyczne, ale również szkodzą naszemu wspólnemu dziedzictwu kulturowemu. Elewacje zabytkowych budynków to często jedyny ślad historii, który przetrwał do dzisiaj. Dlatego ważne jest, abyśmy byli czujni i reagowali na tego typu zachowania. Każdy z nas może włączyć się w walkę z wandalizmem, zgłaszając takie przypadki odpowiednim służbom lub interweniując na miejscu, jeśli jest to bezpieczne.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.