Wiadomości

  • 14 marca 2023
  • wyświetleń: 1850

Skontrolowano 526 kierowców i rowerzystów. 6 było nietrzeźwych

Niestety, pomimo wielu akcji i apeli o trzeźwość, mundurowi nadal zatrzymują takich, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu, motocykla czy roweru. Policjanci tyskiej drogówki, którzy prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość” skontrolowali ponad 500 kierujących. Wśród kontrolowanych znaleźli się również kierujący jednośladami.

W poniedziałek, 13 marca od wczesnych godzin porannych policjanci z tyskiej drogówki prowadzili akcję „Trzeźwość”. Podczas kilkugodzinnych działań mundurowi skontrolowali 526 kierowców samochodów i jednośladów. Niestety po weekendzie znaleźli się nieodpowiedzialni kierujący, którzy prowadzili pojazdy na „podwójnym gazie”:

  1. o godzinie 05:43 na ulicy Urbanowickiej policjanci zatrzymali 57-letniego kierującego motorowerem marki Zipp. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik blisko 0,7 promila alkoholu.
  2. o godzinie 05:51 na ulicy Strefowej policjanci zatrzymali 43-letniego kierującego samochodem marki Skoda. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik ponad 0,3 promila alkoholu.
  3. o godzinie 07:05 na alei Jana Pawła II policjanci zatrzymali 36-letniego kierującego samochodem marki Ford. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik blisko 0,5 promila alkoholu.
  4. o godzinie 07:27 na alei Jana Pawła II policjanci zatrzymali 23-letniego kierującego samochodem marki Peugeot. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik blisko 0,3 promila alkoholu.


Oprócz kierujących samochodami, którzy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, policjanci sprawdzali również trzeźwość rowerzystów. Niestety, dwóch z nich jechało na jednośladach pod wpływem alkoholu i zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi.

Przypominamy, że w zeszłym roku wszedł w życie nowy taryfikator zwiększający kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Zgodnie z nowelizacją za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

- Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.