tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2023

Z blisko 3‰ i zakazem prowadzenia pojazdów jechał ul. Mikołowską

Tyscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę forda. 53-letni mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż obowiązuje go dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Reklama

Prawie 3 promile miał kierowca jadący ulicą Mikołowską
Prawie 3 promile miał kierowca jadący ulicą Mikołowską - 12.03.2023 · fot. 112Tychy


W niedzielę, 12 marca przed godziną 19:00 na ulicy Mikołowskiej w Tychach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód marki Ford. Okazało się, że kierujący nim 52-letni mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że obowiązuje go dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Już wkrótce mężczyzna, który wykazał się kompletnym brakiem rozsądku, usłyszy dwa zarzuty. Mowa tu o złamaniu sądowego zakazu oraz prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za oba przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.