tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2023
  • 1 kwietnia 2023

Rowery miejskie wracają na tyskie ulice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

60 rowerów z kompletnym wyposażeniem, 7 stacji rowerowych oraz 84 stojaki. Z początkiem kwietnia w Tychach rusza kolejny sezon z samoobsługową wypożyczalnią rowerów.

Reklama

Tyski Rower Miejski powraca od 1 kwietnia
Tyski Rower Miejski powraca od 1 kwietnia · fot. UM Tychy


Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę z firmą Nextbike Polska S.A. na kolejny sezon rowerowy w mieście. Tyszanie ponownie będą mogli korzystać z rowerów od 1 kwietnia. Warunki użytkowania jednośladów, lokalizacje stacji czy aplikacja do zarządzania wypożyczeniami pozostają takie same, jak w ubiegłych latach.

Aby móc rozpocząć korzystanie z wypożyczalni należy zarejestrować się w systemie na stronie internetowej tyskirower.pl oraz doładować swoje konto kwotą minimum 10 złotych. Następnie, aby wypożyczyć rower, możemy skorzystać ze znajdujących się na stacjach terminali lub poprzez dedykowaną do programu darmową aplikację na urządzenia mobilne (do pobrania również na stronie Tyskiego Roweru).

Pierwsze 15 minut korzystania z roweru jest bezpłatne. Powyżej tego czasu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem (od 16. do 60 minuty - 1 zł, od 61. minuty do 120 minuty - 2 zł/h, od 121. minuty do 180. minuty - 3 zł/h oraz powyżej 4 godzin - 4 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę). Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin, a z systemu można korzystać na terenie całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Tyszanie bardzo chętnie korzystają z możliwości wypożyczania rowerów miejskich. W mieście mamy szeroko rozwiniętą sieć dróg i ścieżek rowerowych, dlatego dla mieszkańców to łatwy, wygodny i tani środek transportu. Do tego ekologiczny i promujący aktywny tryb życia. Pełni on w naszym mieście nie tylko rolę rekreacyjną, ale także komunikacyjną - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Jego słowa potwierdzają statystyki. W ubiegłym roku rowery były wypożyczane blisko dziesięć tysięcy razy. Do najpopularniejszych tyskich stacji należały Paprocany, Piłsudskiego (przy halach targowych) oraz plac Baczyńskiego. Najaktywniejszy użytkownik skorzystał z roweru 131 razy, a miesięczny rekord wypożyczeń przypadł na maj (ponad dwa tysiące).

Rower miejski w Tychach w 2022 w pigułce:
  • miesięczny rekord wypożyczeni: 2245 wynajmów w maju.
  • najaktywniejszy użytkownik skorzystał z rowerów 131 razy.
  • najpopularniejszy rower numer 64558 był wypożyczany 241 razy.
  • najpopularniejsze stacje wypożyczeń: Paprocany (1619), Piłsudskiego Targowisko (766) i Plac Baczyńskiego (743)
  • najpopularniejsze trasy - przejazdy zaczynające i kończące się na tej samej stacji: Paprocany, Piłsudskiego Targowisko, Plac Baczyńskiego, łącznie ponad 3000 przejazdów.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj