Wiadomości

  • 12 marca 2023
  • 14 marca 2023
  • wyświetleń: 1243

Hospicjum Domowe pomaga 45 dzieciom. Potrzebuje auta, by do nich dojechać

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo od prawie 13 lat działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

zakup samochodu do Hospicjum dla Dzieci
Wesprzyj zakup samochodu do Hospicjum dla Dzieci


Działający w Hospicjum Domowym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy oraz pracownicy socjalni opiekują się w sposób ciągły, czyli 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu nieuleczalnie chorymi dziećmi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci, w ich rodzinnych domach. To praca na terenie całego Województwa Śląskiego.

Pod opiekę Hospicjum Domowego trafiają dzieci w sytuacji, gdy lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości, dalsze leczenie niesie coraz więcej cierpienia a dziecko i rodzice chcą wrócić do domu, do własnego łóżeczka i zabawek. Z daleka od hałasu szpitalnego, w ramiona swoich najbliższych. Bo w domu dzieci mniej się boją. Aktualnie pod opieką Hospicjum Domowego jest 45 pacjentów.

- Aby sprawnie dojechać do naszych maluchów, przewieźć pacjenta na badania, dowieźć sprzęt medyczny, leki, nierzadko wsparcie w postaci żywności potrzebujemy sprawny samochód. Część naszej floty powinna już odejść na emeryturę, ponieważ koszty naprawy przewyższają wartość samochodu. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli jeszcze lepiej wypełnić naszą misję opieki nad małymi podopiecznymi - piszą pracownicy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

W serwisie zrzutka.pl została utworzona zbiórka na zakup samochodu dla Hospicjum domowego. Jej cel opiewa na kwotę 67 800 zł.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.