tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2017
  • 30 kwietnia 2017

W Tychach pojawi się więcej autobusów miejskich na gaz

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach rozwija współpracę ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny (PGNiG OD). Dla miasta i jego mieszkańców oznacza to więcej autobusów miejskich napędzanych CNG.

autobus, przystanek
W Tychach pojawi się więcej autobusów miejskich na gaz · fot. BM / tychy.info


PKM Tychy zdecydowało się na zwiększenie zamówienia CNG, ponieważ w ciągu najbliższych lat planuje zakupić 61 nowych autobusów zasilanych tym ekologicznym paliwem. PGNiG OD przygotowało bardzo atrakcyjne zasady kształtowania ceny dostawy paliwa. Ponadto rozbuduje stację tankowania w zajezdni autobusowej w Tychach.

- PKM Tychy to nasz strategiczny i największy klient na gaz CNG w Polsce. Wychodząc naprzeciw ambitnym planom inwestycyjnym naszego Partnera postanowiliśmy zaoferować specjalne warunki współpracy polegające na zabezpieczeniu dostaw CNG dla tak dużej ilości autobusów. Porozumienie obejmuje także modernizację i rozbudowę stacji tankowania tego niskoemisyjnego paliwa - powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG OD. - Cieszy nas, że w Tychach władze miasta a także PKM odpowiedzialny za rozwój komunikacji miejskiej wybrały ekologiczny, sprężony gaz ziemny CNG. Region Śląska traktujemy w naszym biznesie priorytetowo, z racji potencjału i istniejącej infrastruktury przyłączeniowej - dodał.

W ciągu trzech lat liczba autobusów napędzanych CNG w Tychach wzrośnie z 75 do ponad 125 pojazdów - nowe autobusy zastąpią część starych wyeksploatowanych jednostek. PKM Tychy staną się pierwszym w Polsce miastem, w którym autobusy zasilane CNG stanowić będą większość taboru.

- Od blisko 20 lat w Tychach konsekwentnie stawiamy na autobusy CNG. Z perspektywy tego okresu wiemy, że nie ma lepszego, tańszego w serwisowaniu i bardziej przyjaznego dla środowiska pojazdu dla komunikacji zbiorowej. Decyzja o rozbudowie stacji tankowania oraz zajezdni nie byłaby możliwa, gdyby nie umowa z PGNiG OD oparta m.in. na konkurencyjnej cenie w stosunku do innych tradycyjnych paliw. Gaz CNG nie tylko się opłaca, ale pozwala efektywnie walczyć ze smogiem, który tak bardzo w Polsce daje nam się we znaki - powiedział Andrzej Kowol, prezes Zarządu PKM Tychy.

BM / tychy.info
źródło: PGNiG

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.