tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2023

Komandosi i łódź podwodna na meczu! Misja wojska i GKS-u Tychy!

Wspólna misja zakończona sukcesem. W trakcie spotkania hokeistów GKS-u Tychy na Stadionie Zimowym odbyły się specjalne manewry. Do ich realizacji zostali wysłani żołnierze z całego kraju oraz akademie wojskowe. Na lodowisko wjechał ciężki sprzęt, a nawet pojawiła się łódź podwodna. Zadanie do wykonania było jasno określone przez dowódców akcji.

Reklama- Chcieliśmy pokazać możliwości wojska polskiego i zachęcić młodych ludzi, żeby wstąpili do armii. Do Tychów przyjechały uczelnie wojskowe z całej Polski. Ponadto przybyły m.in jednostki wojskowe komandosów z Lublińca, AGAT z Gliwic czy batalion powietrznodesantowy z Bielska-Białej - mówi ppłk. Piotr Janosz, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach.

Misja na Stadionie Zimowym to efekt porozumienia zawartego pomiędzy GKS Tychy, a Wojskowym Centrum Rekrutacji. Przed pierwszym meczem fazy play-off na kibiców czekało miasteczko wojskowe. Przed lodowiskiem zostały ustawione militarne pojazdy, a wewnątrz liczne stanowiska na których był prezentowany sprzęt.

- Reprezentuję jedną z pięciu jednostek wojsk specjalnych. Pokazujemy wszystko co mamy najlepsze na wyposażeniu. Można przyjść, zobaczyć, a nawet dotknąć sprzętu. Największym zainteresowaniem cieszył się pojazd typu M-ATV, który jest na wyposażeniu jednostki AGAT. Bardzo dużo ludzi do niego podchodzi, pyta o jego zastosowanie oraz jakie ma wyposażenie. Cieszy nas to, że przy okazji święta sportowego możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu i przybliżyć kibicom jak wygląda służba - dodaje mjr Mariusz Łapeta, z jednostki wojskowej AGAT.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok - 23.02.2023
GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok - 23.02.2023 · fot. Tomasz Gonsior


Przyszłym żołnierzom służbę przybliżyli nie tylko komandosi, ale i reprezentanci akademii wojskowych.

- Przyjechaliśmy z makietą okrętu podwodnego. Nasze studiu trwają pięć lat i mamy do wyboru różne kierunki jak logistyka, informatyka, cyberbezpieczeństwo, mechatronika oraz nawigacja. Zajęcia mają nas przygotować do zostania oficerem i poza normalnymi przedmiotami mamy również moduł wojskowy. Dzięki temu nasze studia są bardziej rozbudowane od typowo cywilnych - zaznacza studentka Akademii Marynarki Wojennej.

wojskowy hummer na meczu GKS Tychy
fot. Łukasz Sobala


Na cywilów zgromadzonych na Stadionie Zimowym czekała jeszcze jedna niespodzianka. W pierwszej przerwie na lód wyjechał bowiem wojskowy hummer.

- Bardzo mi się podobało. Mogliśmy w taki sposób poznać historię wojska i zobaczyć jak to wszystko wygląda od kuchni. Myślę, że kiedyś będę mógł pójść do wojska, bo podoba mi się służba. Jak byłem mały, to bardzo się tym interesowałem - podkreślają kibice GKS-u Tychy.

Ponadto w drugiej przerwie na taflę wyszli zasłużeni dla polskiego wojska żołnierze, którzy brali udział w licznych misjach poza granicami kraju.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.