tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2023
  • 6 marca 2023

W tyskiej fabryce będzie produkowany nowy elektryczny fiat?

Koncern Stellantis zapowiedział wprowadzenie do produkcji w drugiej połowie tego roku dwóch nowych elektrycznych aut marki Fiat. Jedno z nich miałoby powstawać w tyskiej fabryce.

Reklama

fabryka fiata, stellantis, fca
Hala fabryczna Stellantis · fot. mat. prasowe FCA


O nowym Fiacie z tyskiej fabryki informuje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar. Jak czytamy na stronie internetowej organizacji, podczas niedawnej prezentacji wyników finansowych koncernu Stellantis, szef Carlos Tavares zapowiedział wprowadzenie w tym roku do produkcji dwóch nowych elektrycznych modeli marki Fiat. Nie podał szczegółów, jednak jak spekulują światowe media, jedno z aut ma być wytwarzane w zakładzie Stellantisa w Tychach, obok nowego Jeepa Avengera, z którym będzie dzieliło tę samą platformę elektryczną eCMP. Zdaniem portalu motor1 nowe auto może się nazywać Fiat 600, a produkcja nowego małego SUV-a lub crossovera miałaby ruszyć w tyskiej fabryce na początku lipca.

Jeśli chodzi o drugiego elektryka zapowiedzianego przez Stellantis, zdaniem portalu motor1, mogłaby to być nowa elektryczna odsłona Fiata Pandy. Z kolei zdaniem portalu Autocar, drugi model elektrycznego Fiata mógłby być zamiennikiem dla nieistniejącego już od kilku lat na rynku modelu Punto - czytamy na stronie Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.