tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2023
  • 5 marca 2023

Zagubiony senior nie pamiętał, jak się nazywa ani gdzie mieszka

W środę, 1 marca strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że w okolicach ronda "Sublańskiego", ma przebywać zabłąkany senior.

Reklama

Straż Miejska w Tychach
fot. Straż Miejska w Tychach


Na miejscu mundurowi zastali dwie kobiety, które poinformowały, iż zaniepokoiły się seniorem, który w ich ocenie mógł się zgubić. Strażnicy bezzwłocznie przystąpili do ustalenia jego tożsamości, co nie było łatwe. Mężczyzna poinformował, że wyszedł tylko do sklepu, wsiadł do autobusu i nie wie, gdzie się znajduje. Ponadto nie pamiętał jak się nazywa oraz gdzie mieszka.

Po kilkunastu minutach udało się ustalić imię i nazwisko oraz datę urodzenia, co znacznie ułatwiło prowadzenie czynności. Za pośrednictwem dyżurnego straży miejskiej ustalono ostatni adres zameldowania seniora. Niestety, na miejscu okazało się, iż obecni lokatorzy pod wskazanym adresem zamieszkują od co najmniej 10 lat, a zagubionego mężczyzny w ogóle nie znają.

W związku z brakiem innej możliwości, strażnicy wraz z seniorem udali się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, celem ustalenia czy nie jest zaginionym, bądź poszukiwanym przez rodzinę. Niestety i tutaj nie było żadnego punktu zaczepienia, senior nie figurował jako zaginiony.

Po ponad 2 godzinach i licznych telefonach, za pośrednictwem wielu instytucji udało się ustalić adres i numer telefonu do opiekuna mężczyzny, który przejął nad nim dalszą opiekę.

BM / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.