tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 maja 2017

Dom na miarę XXI wieku - tutaj mieszkasz bez płacenia rachunków!

Artykuł sponsorowany:

W Kaniowie (gmina Bestwina) powstaje osiedle domów jednorodzinnych, których właściciele nie będą musieli płacić rachunków za media! Nowoczesne rozwiązania, które wdraża firma Proecology z Czechowic-Dziedzic będą nie tylko ekologiczne, ale również niewyobrażalnie oszczędne. Już dziś możesz zamówić podobny dla siebie!

Proecology
Dom na miarę XXI wieku - tutaj mieszkasz bez płacenia rachunków!


"Dom przy Słonecznej 6" to parterowy dom jednorodzinny z dachem kopertowym, wyposażony w garaż jednostanowiskowy. Dom jest na tyle duży, że zdecydowanie pomieści nawet rodzinę typu 2+3.

W projekcie poprzez istnienie dwóch prostopadłych korytarzy wyraźnie zaznaczony jest podział na strefy dzienną i nocną.

Strefę dzienną zaprojektowano zaraz przy wejściu do domu. Składa się ona z obszernego salonu oraz kuchni ze spiżarnią, częściowo zamkniętej ścianką, na której może znajdować się kominek. Okazały pokój dzienny daje domownikom wiele wariantów rozwiązania wnętrza, a szerokie okna dodatkowo doświetlają pomieszczenie z dwóch stron.

Przestronny i nasłoneczniony pokój dzienny oraz taras będą miejscem aktywności domowników, a położone na uboczu sypialnie miejscem wypoczynku. Dużą zaletą projektu jest usytuowanie strefy dziennej w taki sposób, że światło dociera tam zarówno w południe jak i po południu.

Strefę nocną zaplanowano w głębi budynku. Prowadzi do niej mniejszy, poprzeczny korytarz, gdzie znajdują się wejścia do łazienki oraz trzech sypialni o stosunkowo dużych powierzchniach.

Proecology
Rzut "Domu przy Słonecznej 6"


Taki układ będzie bardzo dogodny dla mieszkańców i zapewnia prywatność oraz spokój ze względu na oddalenie od "głośnej" części domu. Przy wejściu przewidziano praktyczny wiatrołap, z którego przechodzi się do głównego hallu lub połączonego z kotłownią garażu. Przy strefie wejściowej, od strony południowej zlokalizowano szeroki podest.

Tradycyjny wygląd budynku mogą wzbogacać modernistyczne akcenty jak jasna elewacja z kamiennymi akcentami i kontrastująca, ciemna stolarka okienna.

To co jednak najbardziej wyróżnia "Dom przy Słonecznej 6" to zastosowana technologia energooszczędności, oparta na odnawialnych źródłach energii. Dzięki temu właściciel domu nie musi martwić się o jakiekolwiek rachunki, bo wszystkie niezbędne media są wytwarzane na terenie posesji.

W jaki sposób? Cały budynek ogrzewany jest za pomocą gruntowej pompy ciepła poprzez ogrzewanie podłogowe. Energia elektryczna dostarczana jest natomiast za pomocą farmy fotowoltaicznej o odpowiednio dobranej mocy, a woda jest z własnego ujęcia studni głębinowej. Poza tym budynek wyposażony jest w rekuperację i gruntową pompę ciepła firmy Danfoss. Co więcej, na etapie budowy istnieje możliwość wprowadzenia różnych modyfikacji.

Szczegółową informację techniczną znajdą Państwo na stronie: proecology.pl/aktualne-inwestycje/

---

ZapraszamyZapraszamy do siedziby Proecology Buildings w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Legionów 227. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Lokalizacja:Więcej propozycji oraz bieżące nowinki można zobaczyć na profilu www.facebook.com/proecology

---

Proecology Buildings
ul. Legionów 227
Czechowice-Dziedzice

Tel. 666698666
Tel. 502391367

email: proecologyspzoo@gmail.com
www.proecology.pl