Wiadomości

  • 26 lutego 2023
  • wyświetleń: 3430

Nowa książka tyskiego proboszcza

"Krótki przewodnik po duchowości wspólnoty" - taki tytuł nosi nowa książka ks. Grzegorza Strzelczyka - proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach.

Grzegorz Strzelczyk
Nowa książka tyskiego proboszcza · fot. Ks. Grzegorz Strzelczyk / Facebook


Jak być dla innych, a jednocześnie dbać o osobistą relację z Chrystusem? W jaki sposób przeżywać doświadczenie wspólnoty, by służyło dobru i przynosiło radość? Jesteśmy odpowiedzialni za wszystkich ludzi, czy jedynie za tych, którzy są obok nas? Dlaczego sakramenty zajmują szczególne miejsce w budowaniu jedności z bliźnimi?

Ksiądz Grzegorz Strzelczyk, z właściwą sobie wyrazistością, wskazuje na obszary, w których Duch Święty prowadzi nas nie tylko ku Ojcu, ale też ku sobie nawzajem. Podpowiada również, w jaki sposób polubić, a nawet pokochać „bycie razem” w Kościele. Dzięki jego konkretnym wskazówkom ten, kto szuka możliwości pogłębienia swojej duchowości, odnajdzie wiele inspiracji do wspólnotowego jej przeżywania.

strzelczyk


Bóg - Jeden w Trójcy - jest wspólnotą Osób. Zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo właśnie takiego Boga, dlatego drugi człowiek nie może pozostawać „na zewnątrz” naszego życia i naszej wiary. Z tego samego powodu aspekt wspólnotowy jest w chrześcijańskiej duchowości tak ważny.

Ks. Grzegorz Strzelczyk to prezbiter, doktor teologii, członek zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP, urlopowany adiunkt Wydziału Teologicznego UŚ. Odpowiada za formację do diakonatu stałego w archidiecezji katowickiej. Jest proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM.

ar / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.