tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2017
  • 1 maja 2017

Ruszyły remonty dróg i chodników - utrudnienia w ruchu!

W minionym tygodniu rozpoczął się remont al. Piłsudskiego i właśnie w tym rejonie należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Kolejne utrudnienia czekają na ulicy Edukacji, Wyszyńskiego oraz alei Bielskiej.

Remonty dróg i chodników w Tychach - 04.2017 · fot. MZUiM Tychy


Po obu stronach drogi na odcinku od ronda Paprocańskiego do ul. Tischnera nawierzchnia została już sfrezowana i obecnie trwa wymiana krawężników. Kolejny etap to układanie asfaltu. Prace prowadzone są na blisko 1,5-kilometrowym fragmencie i wykonuje je firma WPRD Katowice, która w tym roku odpowiada za remonty dróg i ulic w Tychach (dokładnie chodzi o asfaltowe nakładki). Orientacyjny koszt prac to blisko 350 tysięcy złotych.

W ramach tej samej umowy zostanie wymieniona nawierzchnia ulicy Edukacji. Remont planowo ma się rozpocząć we wtorek, 25 kwietnia, a roboty będą prowadzone przy zawężeniu jezdni. I tak na fragmencie od ul. Edisona do ul. Grota-Roweckiego stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie na całej szerokości drogi pojawi się nowy asfalt. Na dalszym odcinku - do wysokości ul. Elfów - naprawy będą prowadzone miejscowo, tam gdzie wymagana jest interwencja. Szacunkowa wartość remontu to 200 tysięcy złotych.

Remonty dróg i chodników w Tychach - 04.2017
Remonty dróg i chodników w Tychach - 04.2017 · fot. MZUiM Tychy


Równolegle na tym samym odcinku ulicy Edukacji rozpoczął się remont chodnika (po stronie pływalni). To potężne zadanie, warte blisko 900 tysięcy złotych. Te prace wykonuje jednak zupełnie inna firma Eko-Ogród. Drogowcy będą ingerować w warstwy konstrukcyjne chodnika, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z czerwonego asfaltu, a także azyl na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie pływalni. Przebudowane zostaną również dwa perony przystankowe. Prace mają zakończyć się w czerwcu.

Nowa nakładka pojawi się też na ulicy Wyszyńskiego. Tam ekipy remontowe będzie można spotkać na odcinku od al. Niepodległości do ul. de Gaulle'a. Termin rozpoczęcia remontu jest ściśle uzależniony od postępu prac na ul. Edukacji, bowiem realizuje go ten sam wykonawca firma (WPRD Katowice). Na terminy zaplanowanych prac może też wpływać pogoda. Jeżeli aura będzie sprzyjała drogowcom, to na finał remontów nawierzchni na ulicach Piłsudskiego, Edukacji i Wyszyńskiego przyjdzie poczekać mniej więcej trzy tygodnie.

Remonty dróg i chodników w Tychach - 04.2017
Remonty dróg i chodników w Tychach - 04.2017 · fot. MZUiM Tychy


Wcześniej, bowiem na przełomie kwietnia i maja, do użytku kierowców ma zostać oddana "zawrotka" na alei Bielskiej. Zlokalizowana jest ona na fragmencie pomiędzy ul. Budowlanych, a ul. Sienkiewicza. Aktualnie trwa jej poszerzanie tak, by po zakończeniu prac w tym miejscu mogły nawracać samochody ciężarowe. Za roboty warte 30 tysięcy złotych odpowiada firma INFRA-KOM z Lędzin.

W tym samym rejonie dobiega końca remont chodnika na odcinku od przejścia na ul. Kościuszki do wysokości marketu. Roboty budowlane mają mieć swój finał w tym tygodniu, a do ustawienia zostaną tylko słupki zabezpieczające. Koszt prac to około 100 tysięcy złotych, a ich wykonawcą jest firma Eko-Ogród.

Remonty dróg i chodników w Tychach - 04.2017
Remonty dróg i chodników w Tychach - 04.2017 · fot. MZUiM Tychy

BM / tychy.info
źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.