Wiadomości

  • 24 lutego 2023
  • wyświetleń: 916

Tychy Samorządowym Liderem Zarządzania 2022

W czwartek, 23 lutego podczas finałowej gali w Tarnowie ogłoszono wyniki konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania”. Wśród laureatów znalazły się Tychy z projektem: „Urzędowo, ale zrozumiale! - projekt Prostego Słowa w Urzędzie Miasta Tychy”. Statuetkę odebrał Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta miasta ds. społecznych.

Tychy Samorządowym Liderem Zarządzania 2022
Tychy Samorządowym Liderem Zarządzania 2022 · fot. UM Tychy


Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” jest organizowany przez Związek Miast Polskich od 15 lat. To wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, w którym wyróżniane są najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce.

W roku 2022 tematem przewodnim konkursu była „Komunikacja - partycypacja - współzarządzanie”. Jego celem było zidentyfikowanie, docenienie i wyróżnienie miast, które, zgodnie z ideą „otwartego rządzenia”, efektywnie komunikują się z interesariuszami oraz skutecznie angażują mieszkańców w życie wspólnoty lokalnej, które wpływają na rozwój lokalny oraz poprawiają usługi publicznych i jakości życia w mieście.

Miasto Tychy zostało laureatem za wdrażany od 2018 roku projekt Prostego Słowa - "Urzędowo, ale zrozumiale!". Jego celem jest wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców. W warsztatach projektowych udział wzięło blisko 400 uczestników z 24 wydziałów tyskiego urzędu, a eksperci zbadali 100 urzędowych pism.

Wśród wyróżnionych w kategorii "miasta na prawach powiatu" znalazły się Gliwice, Siemianowice Śląskie i Częstochowa.

Poza Tychami wyłoniono jeszcze dwóch laureatów konkursu - Lublin, za projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” oraz Wrocław za projekt „Konsultacje społeczne z dziećmi i młodzieżą - projekt edukacji partycypacyjnej i obywatelskiej”.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.