tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2023

8-letni Rafał z Tychów marzy o płozach do wózka. Trwa zbiórka

8-letni Rafał z Tychów cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym. Wielkim marzeniem chłopca są płozy do wózka. Dzięki nim wygodnie i bezpiecznie będzie mógł jeździć po śniegu. Zbiórkę na ten cel utworzyła Fundacja Dziecięca Fantazja.

Reklama

Rafał Kortmann
Rafał Kortmann · fot. archiwum rodzinne


W wyniku przedwczesnego porodu Rafał przyszedł na świat w 29. tygodniu ciąży. Chłopiec urodził się w zamartwicy dostając zaledwie 1 punkt w skali Apgar. Kolejne tygodnie stanowiły walkę o zdrowie i życie Rafała. Chłopcu udało się opuścić szpital, jednak komplikacje, z którymi musiał się zmierzyć doprowadziły do poważnych skutków zdrowotnych. Rafał ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, a także padaczkę. Z tego względu rozwój psychoruchowy chłopca jest znacznie opóźniony. Rafał nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Uczęszcza do specjalnej placówki, uczestniczy w rehabilitacji i wielu zajęciach wspierających jego rozwój. Odpowiednia opieka, zaopatrzenie i ćwiczenia są kluczowe, by Rafał mógł robić kolejne postępy.

Wielką radość sprawiłyby chłopcu płozy zakładane na koła i pozwalające na zmianę wózka na sanki. Dzięki temu chłopiec wygodnie i bezpiecznie będzie mógł jeździć po śniegu. Dla Rafała to będzie świetna okazja do zdobywania nowych doświadczeń i poznawania otaczającego go świata. Na zakup potrzeba zaledwie 2100 zł.

Link do zbiórki dla Rafałka:
https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1653

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją pożytku publicznego, która od 2003 roku spełnia marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Jej misją jest wnoszenie uśmiechu do ich codzienności i pokazywanie, że siła marzeń jest wielka. Prowadzi charytatywną platformę https://www.wishsurfing.pl/, dzięki której każdy w łatwy i szybki sposób może włączyć się w spełnianie marzeń podopiecznych.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.