Wiadomości

  • 21 lutego 2023
  • 25 lutego 2023
  • wyświetleń: 1284

Radni PiS chcą, by nowe rondo nosiło nazwę Rondo Powstań Śląskich

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył interpelację do prezydenta Andrzeja Dziuby w sprawie nadania nazwy nowo wybudowanemu rondu zlokalizowanemu na łączniku ulicy Goździków z ulicą Oświęcimską „Rondo Powstań Śląskich".

Nowe połączenie ul. Goździków z ul. Oświęcimską
Nowe połączenie ul. Goździków z ul. Oświęcimską · fot. UM Tychy


Przyjęcie proponowanej nazwy będzie wyrazem hołdu złożonego bohaterom czynu powstańczego, którzy w latach 1919 - 1921 podjęli walkę o przyłączenie Górnego Śląska do Polski.

- Nowo wybudowane rondo zlokalizowane jest w obszarze osiedla Jaroszowice­ - Urbanowice - Wygorzele, a pierwsze działania powstańcze miały miejsce w 1919 roku właśnie w Urbanowicach, wówczas odrębnej wsi i później przeniosły się na tereny Paprocan. Kompania, która rozpoczęła działania pod dowództwem Wiktora Szczygła składała się gównie z mieszkańców Urbanowic, Jaroszowic, Wygorzela oraz Wartogłowca co znacząco przemawia nad zasadnością składanego wniosku/interpelacji - uzasadniają radni.

W odpowiedzi czytamy, że wniosek zostanie przekazany do Rady Osiedla Jaroszowice - Urbanowice - Wygorzele w celu jego zaopiniowania.

Warto dodać, że to już druga propozycja nazwy dla tego ronda zgłoszona przez radnych. W ostatnim czasie Anita Skapczyk zaproponowała, by skrzyżowanie na łączniku ul. Goździków z ul. Oświęcimską nazwano "Rondo Fundacji WOŚP". Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.