Wiadomości

  • 20 lutego 2023
  • wyświetleń: 2027

Łapówka za „przymknięcie oka”. 50-latkowi grozi 10 lat więzienia

Policjanci z tyskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki Skoda, który przekroczył dozwoloną prędkość na ulicy Beskidzkiej w Tychach. Za „przymknięcie oka” mężczyzna wręczył mundurowym łapówkę. 50-letni kierujący ostatecznie nie uniknął mandatu i dodatkowo odpowie za próbę skorumpowania mundurowych, za co grozi nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 lutego na ulicy Beskidzkiej w Tychach. Policjanci grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy ujawnili wykroczenie związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 38 km/h. Ponadto kierujący naruszył obowiązek korzystania z kierunkowskazu podczas zmiany pasa ruchu.

Podczas kontroli drogowej mundurowi nałożyli na kierującego mandat w wysokości 850 złotych oraz 9 punktów karnych. Wtedy 50-latek wręczył im 100 złotych w zamian za „załatwienie sprawy na miejscu”. W efekcie mężczyzna został zatrzymany. Nie uniknął mandatu, a dodatkowo odpowie za próbę skorumpowania policjantów. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat więzienia.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.