Wiadomości

  • 24 lutego 2023
  • wyświetleń: 1052

Potrzebna pilna naprawa jezdni ulicy Gilów

Radna Aleksandra Wysocka-Siembiga zwróciła się do Urzędu Miasta Tychy z prośbą o pilną naprawę drogi przy ul. Gilów. Jak dodała, od ponad dwóch lat mieszkańcy tej ulicy borykają się z dziurawą, gruntową ulicą dojazdową do swoich posesji.

W swoim piśmie radna zwraca uwagę, że w marcu 2022 roku prosiła w interpelacji o jej naprawę drogi. Ta została naprawiona, ale z upływem czasu znowu stała się drogą praktycznie nieprzejezdną. Wykonanie jej jest wpisane do tegorocznego budżetu, jednak tylko w zakresie projektu. Nawet jeśli zostałaby wykonana w tym roku, to nie w ciągu najbliższych miesięcy. W związku z tym radna wnioskuje o jej pilną i solidną naprawę.

- Mieszkańcy kilkukrotnie już zwracali się z prośbą jej naprawy do MZUiM, a także apelowali o pomoc do radnych. Tak jak wielokrotnie podkreślałam, pokazuje to po raz kolejny jak pracują w tym mieście deweloperzy. Pracują tak, jak im się na to pozwala - dlaczego firma deweloperska, która wybudowała domy przy tej ulicy, nie może partycypować w jej budowie? Po raz kolejny apeluję do władz miasta o szczególną dbałość przy zawieraniu umów z firmami deweloperskimi - pisze Aleksandra Wysocka-Siembiga. - Bardzo proszę pilną naprawę drogi przy ul. Gilów, tak aby było możliwe jej użytkowanie.

W odpowiedzi Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował, że zlecił już doraźną naprawę jezdni ul. Gilów. Ponieważ grunt jest jeszcze silnie nawodniony, trwała naprawa zostanie przeprowadzona w terminie późniejszym, w sprzyjających warunkach pogodowych.

- Wykonanie projektu „Budowa ul. Gilów na odcinku od boiska sportowego w kierunku ul. Łabędziej wpisane jest w budżecie miasta na ten rok. Dopiero po wykonaniu projektu i kosztorysów znany będzie koszt realizacji i możliwość zabezpieczenia stosownych środków na realizację w budżecie - odpowiedział Artur Kruczek, dyrektor MZUiM.

Dodatkowo poinformował, że firma realizująca inwestycję mieszkaniową przy ul. Gilów zrealizowała na własny koszt budowę odcinka chodnika.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.