Wiadomości

  • 19 lutego 2023
  • 21 lutego 2023
  • wyświetleń: 3147

[Historyczne zdjęcie] Deszczowy dzień w Tychach w latach 60.

Pogoda w ten weekend nie rozpieszcza. Na zewnątrz mokro i wietrznie. W archiwum Muzeum Miejskiego znaleźliśmy inspirujące zdjęcie w podobnym klimacie.

Deszczowy dzień na Grota-Roweckiego (kiedyś ul. Dzierżyńskiego), 1965 rok
Deszczowy dzień na Grota-Roweckiego (kiedyś ul. Dzierżyńskiego), 1965 rok · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Na zdjęciu uwieczniono deszczowy dzień na ulicy Feliksa Dzierżyńskiego (dziś Grota-Roweckiego) na osiedlu D. Fotografię wykonano w 1965 roku, dokładnie w rejonie numerów 57-67. Mieszkańcy idą po chodniku. Niektórzy oglądają wystawy sklepów i punktów usługowych, znajdujących się na parterze budynku. Usytuowane były tam m.in. Dom Mody „Wanda” i Składnica Harcerska.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj