Wiadomości

  • 16 lutego 2023
  • wyświetleń: 2216

Pijany 29-latek prowadził audi. Znaleziono przy nim broń

Tyscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę. Okazało się też, że 29-letni mężczyzna miał przy sobie broń gazową oraz 8 sztuk amunicji, nie mając zezwolenia na ich posiadanie. W jego mieszkaniu kryminalni odkryli kolejne sztuki amunicji...

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej audi, kierowane przez 29-letniego mieszkańca Tychów. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto odkryli także przy nim broń gazową oraz 8 sztuk amunicji.

Kolejne czynności podjęte przez policjantów z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy, doprowadziły do znalezienia jeszcze 42 sztuk różnego rodzaju amunicji w jego mieszkaniu. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie także za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.