Wiadomości

  • 15 lutego 2023
  • wyświetleń: 1142

Kolejny medal mistrzostw Polski Mateusza Misterka!

W weekend w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Zawodnik MOSM Tychy Mateusz Misterek sięgnął po swój kolejny medal rangi mistrzostw Polski!

Kolejny medal mistrzostw Polski Mateusza Misterka!
Kolejny medal mistrzostw Polski Mateusza Misterka! · fot. MOSM Tychy


Nasz trójskoczek, podopieczny trenera Bogdana Przybycina, ze swoim nowym rekordem życiowym 14 m 33 cm uplasował się na trzecim miejscu w konkursie, zdobywając brązowy medal! Drugi z wynikiem 14 m 53 cm był Jakub Róg (Stal Mielec), a złoto zdobył Kacper Jedynak (Optima Radom) z wynikiem 14 m 73 cm.

Najdłuższy skok (rekord życiowy) Mateusza w finałowej rozgrywce można zobaczyć poniżej.

Loading...


Oprócz Mateusza, w mistrzostwach wzięło udział jeszcze czterech zawodników MOSM. Bardzo dobry występ zanotowała Roksana Gaj (trener Józef Gawlina), albowiem utalentowana kobiórzanka zakończyła rywalizację w biegu na 2000 m na czwartym miejscu. Roksana pokonała ten dystans w czasie 6,44,91 sek (rekord życiowy).

Kolejny medal mistrzostw Polski Mateusza Misterka!
Kolejny medal mistrzostw Polski Mateusza Misterka! · fot. MOSM Tychy


Kolejnym tyskim lekkoatletą, który poprawił swoją "życiówkę" w rzeszowskich mistrzostwach był Bartłomiej Wilk, który przebiegł dystans 2000 m z wynikiem końcowym: 6,06,66 sek. Osiągnięty wynik dał mu 14. lokatę. Artur Bizoń zakończył rywalizację na dystansie 1500 m na miejscu trzynastym. Debiutujący w imprezie rangi mistrzostw Polski sprinter Tomasz Lubowiecki został sklasyfikowany na 18. miejscu.

BM / tychy.info

źródło: MOSM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.