Wiadomości

  • 15 lutego 2023
  • wyświetleń: 2183

[FOTO] Robert Korzeniowski spotkał się z uczniami SP 18

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Władysława Jagiełły w Tychach gościła we wtorek, 14 lutego wyjątkowego sportowca, czterokrotnego mistrza olimpijskiego - Roberta Korzeniowskiego. Do spotkania doszło dzięki staraniom przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Zuzannie Zamasz.

Robert Korzeniowski spotkał się z uczniami SP 18 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Uczennica przeprowadziła krótki wywiad z Robertem Korzeniowskim, który ujawnił fakty ze swojego życia zawodowego i prywatnego. Jak się okazuje, mistrz olimpijski zbierał laury nie tylko w dziedzinie sportu, był również olimpijczykiem w konkursach przedmiotowych z historii, czy języka rosyjskiego.

Podczas spotkania z uczniami Robert Korzeniowski opowiedział o swojej bogatej karierze sportowej, o korzyściach płynących z aktywności fizycznej, o wartościach w sporcie, a także o tym, jak ważna w życiu każdego człowieka jest nauka.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie. Cieszę się, że mogłem tutaj przyjechać i się z Wami spotkać. Pochodzę co prawda z południowo-wschodniej Polski, ale w czasie studiów na AWF-ie w Katowicach miałem bardzo wielu znajomych z Tychów - wspominał Robert Korzeniowski.

Loading...


Jeden z najlepszych polskich lekkoatletów to czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, trzykrotny mistrza świata, dwukrotny mistrza Europy. Obecnie - trener kadry olimpijskiej, założyciel i działacz swojej Fundacji współpracującej z samorządami, klubami i związkami sportowymi oraz stowarzyszeniami, którym bliska jest realizacja misji wychowania poprzez sport.

W spotkaniu udział wziął również Maciej Gramatyka Zastępca Prezydenta Miasta Tychy.

Spotkanie z Robertem Korzeniowskim to kontynuacja cyklu spotkań uczniów ze znanymi sportowcami. Przypomnijmy, że w 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 18 w Tychach gościła Anitę Włodarczyk. W planie są również następne spotkania.

Loading...

BM / tychy.info

źródło: Tyski Portal Oświatowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.