Wiadomości

  • 13 lutego 2023
  • wyświetleń: 1006

Ruszył nabór do przedszkoli i dwujęzycznych klas siódmych

W poniedziałek 13 lutego rozpoczęła się rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych klas siódmych szkół podstawowych oraz do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

dziecko, przedszkole, żłobek, zbiórka  , dom dziecka
Ruszył nabór do przedszkoli · fot. pixabay.com


Rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych klas siódmych szkół podstawowychWnioski można składać do 10 marca 2023 r. do szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej
  • Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego


Do oddziału dwujęzycznego przyjmuje się ucznia, który uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych. Informacje o egzaminie można uzyskać w placówce, do której zostaje złożony wniosek.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, wspomagana systemem elektronicznym, rozpoczęła się 13 lutego 2023 r. Formularz wniosku będzie dostępny do pobrania na Tyskim Portalu Oświatowym w zakładce rekrutacje. We wniosku można wskazać maksymalnie 3 placówki pamiętając, że ich kolejność na wniosku oznacza hierarchię ważności. Wypełniony WNIOSEK należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru do dnia 27 lutego 2023 r.

O przyjęcie na wolne miejsca w tyskich publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych mogą ubiegać się dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zamieszkałe na terenie Miasta Tychy.

W Tychach prowadzone są 22 publiczne przedszkola, w tym 5 w zespołach szkolno-przedszkolnych. W czterech przedszkolach prowadzone są oddziały integracyjne, a w jednym oddziały specjalne:

  • Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi
  • Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
  • Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
  • Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi


Więcej informacji na temat rekrutacji do przedszkoli i do szkół podstawowych na Tyskim Portalu Oświatowym https://oswiata.tychy.pl/ w zakładce REKRUTACJE.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.