tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2023
  • 13 lutego 2023

[ZDJĘCIA] Strażnicy miejscy ratują dzikie zwierzęta

Z wszystkich 11 882 otrzymanych zgłoszeń do dyżurnego Straży Miejskiej w Tychach, blisko 10% stanowią interwencje dotyczące zwierząt. Strażnicy podejmują czynności związane z zabezpieczeniem i bezpiecznym przewiezieniem ich do Schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie Kamionce.

Reklama

Strażnicy miejscy ratują dzikie zwierzęta · fot. Straż Miejska w Tychach


Straż Miejska nie prowadzi statystyk dotyczących rodzajów i gatunków, ale przekrój gatunkowy jest zaskakujący i co roku zdarzają się w interwencjach ciekawe okazy. Oczywiście, fauna występująca w naszych warunkach klimatycznych przeważa w zdarzeniach. Chyba dlatego w dalszym ciągu węże i inne egzotyczne płazy budzą w nas tyle emocji.

W środę, 8 lutego strażnicy miejscy odnotowali kolejną interwencję. - Mogę się pokusić o stwierdzenie, że to jastrząb. Piękny ptak w dobrej kondycji przejęty został przez nas w centrum miasta na ul. Dębowej - relacjonują strażnicy. Ptak został przetransportowany do Schroniska dla dzikich zwierząt. Tam, podczas kilkudniowej obserwacji, oceniona zostanie jego kondycja.

- Niestety interwencji dotyczących zwierząt, które w różny sposób znalazły się poza swoim naturalnym środowiskiem jest coraz więcej. Miasto, z jego darmowymi śmietnikami-stołówkami, to kusząca alternatywa dla zwierząt, które przyzwyczają się do ludzi i nowych warunków - zwracają uwagę strażnicy miejscy.

BM / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.