Wiadomości

  • 10 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 2325

Problemy z wjazdem na piętro nowego parkingu. Będzie naprawa

W środę, 1 lutego zostało otwarte Centrum Przesiadkowe u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach, w pobliżu Szpitala Wojewódzkiego Megrez. Obiekt został jednak otwarty połowicznie. Poziom +1 zostanie udostępniony w terminie późniejszym, po wykonaniu robót gwarancyjnych. Z czego wynika problem?

Centrum przesiadkowe przy Megrezie - 2.02.2023
Centrum przesiadkowe przy Megrezie - 2.02.2023 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że nowe centrum przesiadkowe przy Megrezie jest już otwarte. W artykule znalazła się informacja, że aktualnie dostępne są tylko miejsca parkingowe na poziomie parteru. Z kolei poziom +1 zostanie udostępniony w terminie późniejszym po wykonaniu robót gwarancyjnych. Z czego to wynika? Sprawę wyjaśnił prezydent Andrzej Dziuba podczas wczorajszej sesji Rady Miasta.

- W momencie odbioru okazało się, że wjazd na pierwsze piętro został wykonany teoretycznie zgodnie z dokumentacją, ale w sposób, który nie pozwolił nam uruchomić tego piętra. Samochody ślizgały się bowiem na podjeździe. W tej chwili 1. piętro jest nieczynne - mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Jak dodał, tymczasowo zostanie wykonana naprawa mechaniczna - tak, by można było korzystać z całego parkingu. - Będziemy robić poprzeczki, aby koło miało podparcie przy podjeździe, żeby samochód się nie ślizgał. Bo było to niebezpieczne. W momencie, kiedy warunki atmosferyczne na to pozwolą, wykonawca ułoży ponownie masę żywiczną, która jest bardzo przyczepna, dzięki czemu jest właściwy opór pomiędzy oponą a podłożem - tłumaczył prezydent Tychów.

Centrum przesiadkowe przy Megrezie - 2.02.2023
Centrum przesiadkowe przy Megrezie - 2.02.2023 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Andrzej Dziuba mówił także o zasadach korzystania z nowo otwartego parkingu Park & Ride. Jak wyjaśniał, miasto otrzymało fundusze z Unii Europejskiej na realizację tej inwestycji. Z tej właśnie przyczyny w centrum przesiadkowym obowiązują takie, a nie inne zasady. Warto dodać, że są to takie same zasady jak na dwóch innych parkingach: przy stacji Tychy i przy lodowisku. - Jest w tym trochę sztuczności, mamy tego świadomość, ale tego się nie dało uniknąć. Po 5 latach, kiedy kończy się trwałość projektu, będzie można wprowadzić normalne zasady - mówił prezydent Tychów.

Przypominamy, na parkingu znajduje się 117 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, 57 zlokalizowanych w poziomie parteru i 60 miejsc postojowych w poziomie +1, w tym 5 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w północno-wschodniej i zachodniej części parkingu, przygotowano 48 miejsc postojowych dla rowerów oraz 22 miejsca dla motocykli. Więcej informacji na temat parkingu oraz zasad jego funkcjonowania znajdziecie w naszym artykule: "Centrum przesiadkowe przy Megrezie już otwarte!".

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.