Wiadomości

  • 8 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 4866

W Tychach ruszyła produkcja nowego Jeepa Avengera

31 stycznia, po zdobyciu tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2023, ruszyła regularna produkcja całkowicie nowego Jeepa Avengera w Tychach.

Jeep Avenger
W Tychach ruszyła produkcja zupełnie nowego Jeepa Avengera · fot. Stellantis


- Nowy Jeep Avenger to pierwszy SUV marki Jeep produkowany w Polsce i wielki powód do dumy dla całego naszego zespołu. Rok 2023 rozpoczynamy od uruchomienia produkcji pojazdu, który zdobył już uznanie klientów i ekspertów branżowych - powiedział Tomasz Gębka, Kierownik Zakładu Stellantis w zakładzie w Tychach. - Doceniamy duże zainteresowanie tym wyjątkowym modelem marki Jeep, który oferuje wiele najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Z naszej strony nasz tyski zespół doda do tego dodatkową wartość - najwyższy poziom jakości - dodał.

Jeep Avenger to 400-voltowy elektryczny układ napędowy i akumulator o pojemności 54 kWh, który oferuje 400 km zasięgu w cyklu mieszanym (WLTP), a w cyklu miejskim zwiększający się do 550 km. Korzystając z szybkiego ładowania prądem stałym 100 kW na publicznych stacjach, wystarczą 3 minuty, aby uzupełnić energię wystarczającą na 30 km jazdy lub 24 minuty, aby naładować akumulator od 20 do 80 procent.

Nowy Avenger to kompaktowy SUV, który przy długości zaledwie czterech metrów plasuje się w szybko rozwijającym się SUV-ie B, drugim co do wielkości europejskim segmencie pod względem wielkości.

Pierwsze dostawy spodziewane są w drugim kwartale tego roku.

Kompaktowy Jeep Avenger B-SUV to pierwszy pojazd marki Jeep, który zdobył prestiżową nagrodę "Europejski Samochód Roku 2023".

BM / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.