Wiadomości

  • 7 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 12856

Gigant paliwowy wchodzi do Tychów. Otworzy stację benzynową

Węgierski gigant branży paliwowej - grupa MOL - otworzy w Tychach stację benzynową. Szyld zmieni dotychczasowa stacja należąca do Lotosu przy ulicy Beskidzkiej 53, przy drodze krajowej nr 1.

Stacja paliw Lotos przy ul. Beskidzkiej 53 w Tychach
Stacja paliw Lotos przy ul. Beskidzkiej 53 w Tychach · fot. Google Maps


W sumie w całej Polsce MOL przejął 410 stacji benzynowych wcześniej należących do koncernu Lotos. Stało się tak w ramach realizacji środków zaradczych związanych z fuzją PKN Orlen z Lotos S.A. Umowa w tej sprawie została podpisana pod koniec listopada 2022 roku. Z kolei sieć PKN Orlen powiększyła się o około 100 stacji paliw gdańskiej spółki.

- Pakiet stacji wybranych w ramach realizacji środków zaradczych był wynikiem wielopoziomowej analizy - zarówno na poziomie całej sieci, jak i na poziomie lokalnym - poszczególnych mikrorynków. Wytyczne do takiej analizy pochodzą z Komisji Europejskiej i opierają się na metodyce Komisji Europejskiej stosowanej przy ocenie koncentracji - przekazało telewizji TVN24 BiS biuro prasowe PKN Orlen.

Przedstawiciele płockiego koncernu pytani przez telewizję informacyjną, czy MOL miał wpływ na wybór lokalizacji stacji Lotosu, które przejął, wyjaśnili, że "proces ustalania pakietu stacji do sprzedaży był elementem ustaleń z Komisją Europejską, a nie z poszczególnymi oferentami zainteresowanymi zakupem".

MOL będzie na czwartym miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce.

mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.