Wiadomości

  • 7 lutego 2023
  • wyświetleń: 1839

[FOTO] Biała Sobota: 135 osób skorzystało z bezpłatnych konsultacji

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci wraz z partnerami American Heart of Poland Tychy oraz Fundacją Różowa Konwalia w sobotę 4 lutego zaprosili na kolejną edycję Białej Soboty. Wydarzenie odbyło się w siedzibie "Świetlikowa".

Biała Sobota: bezpłatne konsultacje dla dorosłych i dzieci w Świetlikowie - 04.02.2023 · fot. Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo


W ciągu jednego dnia zbadanych zostało bezpłatnie 135 osób - bez kolejek i w przyjemnej atmosferze. Po raz kolejny inicjatywa zorganizowana została w formie wolontariatu. Lekarze, profesorowie i specjaliści z różnych dziedzin medycyny przez całą sobotę prowadzili bezpłatne konsultacje dla dorosłych i dzieci.

Dorośli mogli uzyskać poradę u: kardiologa, dermatologa, radiologa (badanie USG), onkologa, ginekologa, internisty. Można było wykonać też podstawowe badania laboratoryjne.

Konsultacji dla dzieci udzielali: kardiolog, fizjoterapeuta, urolog dziecięcy, psycholog, neurologopeda, dermatolog, gastroenterolog, radiolog (badanie USG). Tak jak w przypadku dorosłych, małym pacjentom wykonywano też podstawowe badania laboratoryjne.

Podczas Białej Soboty zorganizowana została zbiórka pieniędzy na zakup samochodu dla "Świetlikowa", który potrzebny jest, aby sprawnie dojechać do maluchów, przewieźć pacjentów na badania, dowieźć sprzęt medyczny, leki, nierzadko wsparcie w postaci żywności. Część hospicyjnej floty powinna już odejść na emeryturę, ponieważ koszty naprawy przewyższają wartość samochodu. Zakup można wesprzeć, wpłacając pieniądze na poniższą zbiórkę:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.