Wiadomości

  • 2 lutego 2023
  • 5 lutego 2023
  • wyświetleń: 1311

Policjanci podsumowali 2022 rok: większa wykrywalność kradzieży

Policjanci z Tychów podsumowali rok 2022. Na naradzie rocznej zaprezentowane zostały osiągnięte wyniki oraz przedstawione założenia i priorytety w walce z przestępczością.

Narada roczna tyskich policjantów - 31.01.2023 · fot. KMP Tychy


31 stycznia w tyskiej komendzie odbyła się narada roczna, w której udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn, kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy Pani Barbara Konieczna, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Tychach Pan Maciej Latos, Prezydent Miasta Tychy Pan Andrzej Dziuba, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Szojda, Komendant Straży Miejskiej w Tychach Ryszard Polcyn oraz Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tychy Pan Janusz Sojka.

Na początku narady Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach nadkom. Paweł Rybarczyk przedstawili wyniki pracy tyskich policjantów za cały poprzedni rok. W swoim przemówieniu szef tyskiej jednostki podziękował za pracę wszystkim policjantom i pracownikom, a także władzom miasta, prokuraturze oraz straży pożarnej i straży miejskiej za współpracę.

2022 rok w policyjnych statystykach zapisał się na zbliżonym poziomie pod kątem przestępstw kryminalnych. Należy jednak zaznaczyć, że w porównaniu do ubiegłych lat znacznie wzrosła skuteczność zwalczania przestępczości narkotykowej. Na tyskich drogach z kolei odnotowano spadek ilości kolizji drogowych, jednak nastąpił nieznaczny wzrost liczby wypadków. Spadła także liczba osób zabitych oraz rannych w wypadkach drogowych.

Skuteczność działań tyskich funkcjonariuszy przełożyła się również na większą do poprzedzającego roku wykrywalność kradzieży cudzej rzeczy, która jest jednym z bardziej uciążliwych dla społeczeństwa czynów zabronionych popełnionych na terenie naszego miasta.

Narada roczna tyskich policjantów - 31.01.2023
Narada roczna tyskich policjantów - 31.01.2023 · fot. KMP Tychy


Przedstawione wyniki to efekt pracy policjantów działających w różnych obszarach między innymi zwalczających przestępczość, dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i tym działających profilaktycznie.

Na koniec Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn podziękował wszystkim policjantom za służbę oraz pozytywnie ocenił ich pracę. W sposób szczególny podziękował również władzom miasta za duże wsparcie dla tyskich policjantów, a co za tym idzie, za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.