Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2023
  • 5 lutego 2023
  • wyświetleń: 8313

[ZDJĘCIA] Centrum przesiadkowe przy Megrezie już otwarte!

W środę, 1 lutego zostało otwarte Centrum Przesiadkowe u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach, w pobliżu Szpitala Wojewódzkiego Megrez. Obiekt będzie czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu.

Centrum przesiadkowe przy Megrezie - 2.02.2023 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Centrum przesiadkowe - dla kogo?Miejsca parkingowe dostępne są wyłącznie dla pojazdów samochodowych o masie nieprzekraczającej 3,5 tony (w przypadku pojazdów elektrycznych 4,25 tony) i długości pojazdu do 5 m oraz motocykli jak również dla rowerów, gdzie strefa dla rowerzystów stanowi odrębną część budynku.

Obiekt funkcjonuje w oparciu o system Park&Ride, z którego korzystać mogą tylko Ci kierowcy, którzy planują dalszą podróż komunikacją zbiorową. Osoba korzystająca z parkingu powinna posiadać bilet upoważniający do przejazdu środkami komunikacji zbiorowej lub potwierdzenie jego zakupu, bądź w szczególnych przypadkach inne uprawnienie do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Jednorazowy postój pojazdu na Parkingu nie może przekroczyć 12 godzin od momentu wjazdu na Parking do momentu jego opuszczenia (decyduje data i godzina wjazdu widniejąca na wydruku dowodu wjazdu oraz data i godzina wyjazdu danego pojazdu).

Centrum przesiadkowe przy Megrezie już otwarte!
Centrum przesiadkowe przy Megrezie już otwarte! · fot. Tomasz Pestka


Co zrobić, aby skorzystać z parkingu?Za korzystanie z parkingu zgodnie z przeznaczeniem, nie będą pobierane żadne opłaty.

W przypadku złamania postanowień Regulaminu Centrum Przesiadkowego, w tym:
  • stwierdzenia korzystania z Parkingu przez osobę nie posiadającą biletu upoważniającego do przejazdu środkami komunikacji zbiorowej lub potwierdzenia jego zakupu, bądź w szczególnych przypadkach innego uprawnienia do korzystania z komunikacji zbiorowej;
  • zgubienia lub zniszczenia jednorazowego dowodu wjazdu na Parking;
  • korzystania z miejsca postojowego po upływie 12 - tej godziny od pozostawienia pojazdu na Parkingu;
  • korzystania z miejsca postojowego przez pojazd nieuprawniony do korzystania z Parkingu;
  • kierowca zobowiązany będzie do zapłaty kary w wysokości 100,00 zł.


Aby skorzystać z parkingu należy: Przy wjeździe na parking podjechać pod szlaban wjazdowy i z terminala pobrać jednorazowy wydruk dowodu wjazdu, który następnie należy umieścić w pojeździe w widocznym miejscu, pozwalającym na odczytanie jego treści, w tym daty i godziny wjazdu. Przy wyjeździe z parkingu podjechać pod szlaban wyjazdowy i na terminalu wyjazdowym nacisnąć przycisk otwierający szlaban.

O inwestycjiNa parkingu znajduje się 117 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, 57 zlokalizowanych w poziomie parteru i 60 miejsc postojowych w poziomie +1, w tym 5 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w północno-wschodniej i zachodniej części parkingu, przygotowano 48 miejsc postojowych dla rowerów oraz 22 miejsca dla motocykli.

W ramach projektu zamontowano monitoring. Dodatkowo w strefie wjazdu znajduje się pomieszczenie dozoru, umożliwiające kontrolę wjeżdżających i wyjeżdżających samochodów. Korzystanie z nowoczesnej infrastruktury Centrum Przesiadkowego zapewni podróżującym komfort podróżowania, usprawni i przyśpieszy przesiadanie się osobom zmieniającym środek transportu, jak również spowoduje efektywniejsze wykorzystanie komunikacji miejskiej w Tychach.

Całkowita wartość projektu wyniosła prawie 13 mln zł, z czego ponad 81% wydatków kwalifikowanych, tj. 9,4 mln zł stanowi dofinansowanie z UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Aktualnie dostępne są tylko miejsca parkingowe na poziomie parteru. Poziom +1 zostanie udostępniony w terminie późniejszym po wykonaniu robót gwarancyjnych.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.