Wiadomości

  • 2 lutego 2023
  • wyświetleń: 1359

Zatrzymano złodzieja. Kradł... sterowniki wind

Tyscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży sterowników wind w kilku budynkach mieszkalnych na terenie miasta. Straty wycenione zostały łącznie na prawie 18 tysięcy złotych. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W grudniu oraz w styczniu policjanci przyjęli zawiadomienia dotyczące kradzieży silnika i czterech sterowników do wind. Do zdarzeń tych doszło w budynkach mieszkalnych na terenie miasta, a łączna wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę 17 790 złotych.

Dzięki wytrwałej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy ustalili, że sprawcą jest 28-letni mieszkaniec Tychów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 5 zarzutów. Teraz złodziejowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policję w myśl kampanii „Nie reagujesz akceptujesz” - zachęcają mundurowi.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.