Wiadomości

  • 4 lutego 2023
  • wyświetleń: 869

Zostaw 1,5% podatku dla tyskich organizacji pozarządowych

Jak co roku zachęcamy mieszkańców do wspomagania działalności tyskich organizacji pozarządowych i przekazywania im części swojego podatku. W ubiegłym roku był to 1%, a w tym już 1,5% podatku.

Zostaw 1,5% podatku dla tyskich organizacji pozarządowych


W Tychach działają organizacje oraz oddziały/ koła organizacji ogólnopolskich, które mają status Organizacji Pożytku Publicznego i to im możemy przekazać nasz 1,5% podatku.

W pierwszej kolejności należy wybrać, której organizacji chcemy przekazać nasze 1,5% podatku. Następnie zapisać sobie jej numer z Krajowego Rejestru Sądowego, tzw. KRS. To ten numer należy wpisać w jedną z rubryk rozliczenia podatkowego PIT-37 i PIT-38. Zachęcamy, by wybrać, którąś z tyskich organizacji. Poniżej w tabeli zebraliśmy ich numery KRS.

Do mieszkańców zostały wysłane koperty urzędowe opieczętowane znakiem kampanii „Zostaw 1,5% w Tychach”. W środku nich znajduje się informacja o wysokości podatku, m.in. od nieruchomości. Do decyzji dołączona jest ulotka z wykazem tyskich Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

wykazem tyskich Organizacji Pożytku Publicznego


Działające oddziały/koła na terenie Tychów (na podstawie zgłoszenia przez poszczególne podmioty)

0000231494 FUNDACJA INTERNATIONALER BUND POLSKA cel szczegółowy: Tyskie Centrum Wolontariatu

0000012847 POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH OKRĘG ŚLĄSK, cel szczegółowy: dla Koła Tychy

0000273051 ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO CHORĄGIEW ŚLĄSKA cel szczegółowy: Hufiec Ziemi Tyskiej


WAŻNE! Dla rozliczeń PIT z urzędem skarbowym ważne jest miejsce zamieszkania, a nie zameldowania podatnika. Rozliczaj się w Tychach i tym samym wspieraj rozwój naszego miasta!

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.