tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2017
  • 22 kwietnia 2017

Dzień (po)Wolnej Sztuki w Muzeum Miejskim w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

22 kwietnia w muzeach i galeriach w całej Polsce realizowana będzie akcja Dzień Wolnej Sztuki. Muzeum Miejskie w Tychach bierze w niej udział już po raz trzeci. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem akcji w tyskim Muzeum zapraszamy do Dawnej Młótowni w samo południe.

Ideą tej ogólnopolskiej akcji jest zachęcenie zwiedzających do pogłębionej refleksji nad dziełem. W czasie tegorocznej edycji Muzeum ponownie przybliży „eksponaty” nietypowe.

W przestrzeni wystawy "Marek Dziekoński. Koncepcja - kreacja - konteksty" uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję szczegółowo zapoznać się z projektami i fotografiami pięciu wybranych obiektów. Będą to: dawny pawilon Klubu Górniczego NOT w Tychach, dawny pawilon jordanowski w Tychach, budynek banków PKO, NBP i BS oraz PZU w Tychach, hala sztucznego lodowiska w Tychach, budynek Panoramy Racławickiej we Wrocławiu projektowany od 1957 roku i realizowany etapami do roku 1985.

Wybrane obiekty omówi kurator wystawy, historyk sztuki Patryk Oczko.

Wstęp jest wolny.

BM / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj