Wiadomości

  • 5 lutego 2023
  • 15 lutego 2023
  • wyświetleń: 2057

Kulinarne spotkanie w Mediatece z Andrzejem Polanem!

To, że tyszanie potrafią i lubią gotować, udowodnił dwukrotny finalista i zdobywca tytułu MasterChef - Jakub Tomaszczyk. 15 lutego Mediateka zaprosiła na kulinarne Tury Kultury, których gościem był Andrzej Polan - nietuzinkowy kucharz i szef kuchni. Spotkanie prowadził dziennikarz Marcin Michrowski. Zobaczcie zdjęcia!

Andrzej Polan gościem Mediateki - 15.02.2023 · fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach


Andrzej Polan, szef kuchni, restaurator i kreator autorskich przepisów, z kliku zaledwie składników potrafi wyczarować prawdziwie wykwintne, a zarazem doskonałe w swej prostocie danie i zachwycić nim podniebienie najwybredniejszego nawet smakosza. Niech więc nie dziwi nikogo, że w jego racuchach zakochała się sama księżna Yorku Sara Ferguson.

Andrzej Polan oczarował także tyską publiczność, dzieląc się z nią sekretami własnych receptur, kulinarnymi anegdotami i maminym przepisem na pączki oraz zdradzając, że wciąż ma apetyt na życie, przyjaźń (także tę psią), dobre jedzenie (nigdy jeszcze nie jadł… móżdżku) i spełnianie marzeń (bardzo by chciał, żeby telewizja mogła oddawać zapachy przygotowywanych potraw).

Zamiłowanie do gotowania i ciężka codzienna praca oraz samorozwój uczyniły Andrzeja Polana mistrzem. Jego potrawy wykazują jakość, która broni się za każdym razem i w każdych warunkach. Można go nazwać niezwykle charyzmatyczną osobowością telewizyjną. Z powodzeniem realizował swój kulinarny program na kanale Kuchnia+. Obecnie jest stałym gościem programu Dzień dobry TVN, prowadzący liczne warsztaty kulinarne. Jest autorem książki „Doradca Smaku 3”, w której dzieli się ze swoimi czytelnikami autorskimi przepisami w trzech odsłonach: z pieca, z patelni, z garnka.

Jako restaurator swojej „Małej Polany Smaków” tworzy niezwykły klimat i kunszt kulinarny, które cieszą się ogromnym uznaniem - także wśród gości zagranicznych. Pracował jako szef kuchni najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce, pisze artykuły i przygotowuje sesje zdjęciowe dla czasopism o tematyce kulinarnej.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.